موج بارشی خفیف مناطق شمالی چهارمحال و بختیاری را فرا می‌گیرد

شهرکرد- ایرنا- معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: یک موج بارشی خفیف در روز دوشنبه مناطق شمالی استان از جمله کوهرنگ، شهرکرد، بن و سامان را فرا می‌گیرد.

معصومه نوروزی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: برای روزهای شنبه و یکشنبه آسمان استان صاف تاکمی ابری همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: برای صبح روز یکشنبه کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود به طوری که دما در شهرکرد به منفی پنج درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

نوروزی تصریح کرد: پس از آنکه موج ضعیفی روز دوشنبه مناطق شمالی استان را فرا می‌گیرد و منجر به بارش باران می‌شود و پس از آن در روز پنجشنبه موج دیگری استان را فرا می‌گیرد.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: بارشی که از روز پنجشنبه استان را فرا می‌گیرد تا روز جمعه در استان فعال است و منجر به بارش‌ می‌شود.

نوروزی خاطرنشان کرد: از روز دوشنبه تا پایان هفته نیز دما در استان افزایش می‌یابد.

به گزارش ایرنا، میانگین بارش‌های سال آبی جاری چهارمحال و بختیاری ۶۸ میلیمتر گزارش شده که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته هفت درصد کاهش و در مقایسه با دوره مشابه میانگین بلندمدت ۲۳ درصد کاهش دارد.

چهارمحال و بختیاری سرچشمه رودخانه‌های زاینده‌رود، کارون و بخشی از دز است و افزایش یا کاهش بارش‌ها در این استان، استان‌های خوزستان، اصفهان و فلات مرکزی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha