استاندار: خراسان شمالی دومین استان پیشتاز در واکسیناسیون کرونا است

بجنورد- ایرنا- استاندار خراسان شمالی گفت: براساس آمارهای ملی این خطه با واکسیناسیون ۹۱ درصدی جمعیت در مرحله اول، دومین استان پیشتاز کشور در واکسیناسیون است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدعلی شجاعی روز شنبه در نشست استانی مقابله با کرونا اظهار داشت: همچنین این استان ۸۶۳ هزار نفری در هر ۲ مرحله واکسیناسیون نیز جزو چند استان پیشتاز با میانگین بالای واکسیناسیون است.

وی با بیان اینکه رویکرد دولت افزایش تزریق واکسیناسیون و ایمن بخشی بیشتر در جامعه است، تصریح کرد: فرمانداران شهرستان ها باید با برنامه ریزی مشخص و با همکاری مجموعه های بهداشتی، اقشاری که از تزریق واکسن امتناع می کنند، شناسایی و تمامی اقدامات لازم را برای واکسیناسیون این افراد انجام دهند.

شجاعی افزود: با ارائه گزارش های کلی از وضعیت کرونایی دیگر نمی توان تصمیمات دقیقی برای ایمنی بخشی گرفت بلکه باید تمامی فرمانداران به صورت قشری برای واکسیناسیون افراد و ایمنی بخشی بیشتر در جامعه ورود کنند.

استاندار خراسان شمالی با اشاره به میزان پایین واکسیناسیون در شیروان، یادآور شد: برای نزدیک کردن میزان واکسیناسیون این شهرستان به میانگین استانی، قشربندی واکسیناسیون می تواند، کارساز باشد به گونه ای که با بسیج امکانات می توان اقدامات اقناعی را برای واکسیناسیون این افراد انجام داد.

وی با بیان اینکه تمامی مراودات و ارتباطات خراسان شمالی با استان های دیگر برای مقابله کرونا باید تحت کنترل و نظارت باشد، خاطرنشان کرد: ورود هرگونه مهمان خارجی به استان باید با مجوز دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی خراسان شمالی انجام شود.

به گزارش ایرنا، بر اساس آخرین فهرست رنگ‌بندی کرونایی شهرها که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شد، شهرستان های بجنورد، گرمه، جاجرم، اسفراین، شیروان و فاروج در وضعیت زرد و مانه و سملقان و رازوجرگلان نیز در وضعیت آبی کرونایی قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha