مانع اصلی افزایش جمعیت، فقدان برنامه‌ریزی جامع در حوزه خانواده است

تهران- ایرنا- مشاور امور بانوان و خانواده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مانع اصلی افزایش جمعیت در بخش قانون‌گذاری نیست، بلکه مشکل در اجرای قانون و فقدان برنامه‌ریزی جامع در حوزه خانواده است.

به گزارش روز شنبه ایرنا از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «نرجس بختیار خلج» در نشست سیاستگذاری و برنامه‌ریزی راهبردی این وزارتخانه با اشاره به لزوم توجه مسوولان به بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب، افزود: خانواده و زنان، نقش مهمی در مسیر حرکت به سمت تمدن نوین اسلامی ایفا می‌کنند و خانواده به‌دلیل نقش انتقال‌دهنده فرهنگ، باورها و ارزش‌ها، محور جامعه محسوب می‌شود.

وی بیان‌داشت: طرح جوانی جمعیت که به‌تازگی توسط مجلس شورای اسلامی تصویب و توسط رئیس‌جمهوری به همه وزارتخانه‌ها ابلاغ شده است، راهبرد اصلی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تدوین بودجه سال ۱۴۰۱ در حوزه زنان و خانواده خواهد بود.

مشاور امور بانوان و خانواده وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر حمایت و توانمندسازی نهاد خانواده با هدف افزایش جمعیت جوان کشور، خاطرنشان‌کرد: بودجه سال ۱۴۰۱ را با رویکردی خانواده‌محور طراحی می‌کنیم.

به گزارش ایرنا، بیست وچهارم آبان ماه طی حکمی از سوی آیت الله ابراهیم رییسی رییس‌جمهوری، «قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» مصوب مجلس شورای اسلامی برای اجرا به وزارتخانه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاونت امور زنان و خانواده رییس جمهوری ابلاغ شد.

این قانون در جلسه مورخ بیست و چهارم مهر سال ۱۴۰۰ کمیسیون مشترک طرح جوانی جمعیت به تأیید شورای نگهبان رسیده است.

قانونی که بنا دارد به دغدغه جمعیت و فرزندآوری پایان دهد و در حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، مشوق‌هایی چون تسهیلات اشتغال، مسکن و تأمین فضای مناسب برای مادر و کودک، آموزش مادران، حمایت از مادران باردار، مقابله با پدیده سقط جنین، سیاستگذاری عمومی جمعیت و در نهایت درمان ناباروری را ارائه دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha