نخستین صرافی بخش خصوصی خراسان شمالی آغاز به کار کرد

بجنورد- ایرنا- استاندار خراسان شمالی از آغاز به کار نخستین صرافی بخش خصوصی استان از امروز -شنبه- خبر داد و گفت: با افتتاح این صرافی معضل بزرگ تجار، بازرگانان و مردم برطرف شد.

محمدعلی شجاعی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تاکید بر اینکه پیگیری های بسیاری برای اخذ مجوز تاسیس صرافی در استان انجام شد گفت: برای پیشرفت یک استان و رغبت سرمایه گذاران داخلی و خارجی وجود صرافی یک ضرورت محسوب می شود که با نامه نگاری و پیگیری های بسیاری این مهم تحقق یافت.

وی با بیان اینکه بیش از چهار هزار تقاضا برای تاسیس صرافی در نوبت انتظار تایید بانک مرکزی بود، اظهار داشت: با پیگیری های بسیار از مجمع عمومی بانک مرکزی مجوز لازم اخذ شد تا خراسان شمالی خارج از نوبت و با معرفی استانداری دارای صرافی و این مشکل برطرف شود و  مردم نیز  بتوانند از خدمات صرافی استفاده کنند.

وی افزود: با افتتاح این صرافی دیگر مردم و تجار جهت انجام عملیات ارزی به سایر استانها مراجعه نخواهند داشت.

تا سال ۹۷، ۲ صرافی در خراسان شمالی فعالیت داشت اما با تغییر برخی قوانین و تدوین بخشنامه های جدید این ۲ صرافی نتوانستند به کار خود ادامه دهند.

برای راه اندازی صرافی در هر استان تا پیش از این بخش خصوصی باید نزد بانک مرکزی مبلغ ۴۰ میلیارد ریال سپرده گذاری و ۲۰ میلیارد ریال وثیقه می داشت.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha