کمیسیون آموزش مجلس صلاحیت یوسف نوری را تایید کرد

تهران - ایرنا - سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از رأی مثبت اکثریت اعضای کمیسیون به برنامه‌های وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش در نشست امروز خبر داد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «رضا حاجی پور» در توضیح نشست فوق العاده روز شنبه کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با حضور «یوسف نوری» گزینه پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت آموزش و پرورش، گفت: در نشست امروز نمایندگان دغدغه‌های خود و مطالبات فرهنگیان از آموزش و پرورش را بیان کردند. همچنین مسائلی از قبیل اجرای رتبه بندی فرهنگیان، اصلاح وضعیت صندوق ذخیره فرهنگیان، ساماندهی نیروی انسانی در آموزش و پرورش در نشست امروز بررسی شد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: در این نشست اعضای کمیسیون به ارتقای فضا و سرانه آموزشی در کشور، توزیع کتب درسی و بهبود محتوای آن و ساماندهی کلاس‌های حضوری و غیرحضوری دانش آموزان که موجب بلاتکلیفی خانواده‌ها شده تذکراتی را مطرح کردند.

حاجی پور افزود: در ادامه نشست هم وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش به مطالب مطرح شده از سوی نمایندگان پاسخ داد و برنامه‌های خود برای ساماندهی آموزش و پرورش را تشریح کرد.

وی خاطرنشان کرد: در نهایت بیشتر اعضای کمیسیون با رای مثبت خود برنامه‌ها، سوابق و صلاحیت وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش را تایید کرده و رضایت خود را اعلام کردند.

به گزارش ایرنا، یوسف نوری متولد سال ۱۳۴۰ در ایلام و دارای دکتری تخصصی مدیریت از دانشگاه علامه طباطبائی است. مدیرکل برنامه و بودجه و رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش، عضو هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان کشور، تدریس در مدارس و دانشسرای تربیت معلم استان ایلام و مدارس ایران در قطر و بحرین از جمله سوابق اجرایی و فرهنگی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش است. وی همچنین مؤلف چند جلد کتاب تخصصی است.

جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش فردا  ۷ آذرماه برگزار می‌شود.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha