جاده‌های روستایی گلستان کمبود علایم هشدار دهنده دارند
راه روستایی در استان گلستان

گرگان - ایرنا - رئیس پلیس راه گلستان با اشاره به کمبود علائم راهنمایی و هشدار دهنده در راه‌های روستایی این استان سرمایه‌گذاری دستگاه‌های مرتبط برای حل این مشکل را خواستار شد.

سرهنگ علی عبدی روز شنبه به خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی بیان کرد: گلستان سه هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه روستایی فرعی دارد که افزایش ایمنی در برابر حوادث احتمالی رانندگی نیازمند نصب تابلوی راهنما و هشدار است.

وی تاکید کرد:سرمایه گذاری در این حوزه با جذب اعتبارات می تواند نقش به سزایی در کاهش بروز تصادفات رانندگی داشته باشد.

وی همچنین کمبود استقرار پلیس‌راه در محورهای روستایی گلستان را یکی دیگر از کمبودهای این حوزه برشمرد و گفت: به عنوان نمونه برای پوشش راه روستایی در ۱۸۵ روستای کلاله و مراوه تپه در شرق استان فقط از یک پلیس راه استفاده می شود.

 جاده‌های روستایی گلستان کمبود علایم هشدار دهنده دارند

 ​عبدی ادامه داد: پلیس راه گلستان برای جبران کمبود استقرار پلیس در جاده های روستایی استان از وجود ۹۱۰ دهیار به عنوان راهبران محله استفاده می کند.

گلستان پنج هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه ارتباطی آسفالته دارد که ۷۰ درصد آن در مناطق روستایی قرار دارد.

این استان شمالی ۳۴ نقطه شهری و بیش از یک هزار روستا و آبادی دارد که ۴۷ درصد از جمعیت یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفری آن روستایی هستند.

مطابق گزارش اخیر رئیس پلیس راه گلستان، در این استان ۱۰ پاسگاه و ایست شبانه روزی پلیس با ۲۱۰ نیرو و ۶۵ دستگاه خودرو بر آمد و شد خودروها در محورهای استان نظارت می کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha