۶۲ واحد تولید مرغ گوشتی متخلف به مراجع نظارتی معرفی شد

ارومیه- ایرنا- رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: طی هفته گذشته به‌ دلیل خودداری تعدادی از واحدهای تولید مرغ گوشتی از فروش مرغ به قیمت مصوب دولتی، ۶۲ واحد متخلف به مراجع نظارتی جهت برخورد قانونی معرفی شد.

اکبر کرامتی روز شنبه در سومین جلسه قرارگاه امنیت غذایی آذربایجان غربی با اشاره به اهمیت تامین کالاهای اساسی مردم افزود: به منظور برخورد با متخلفان باید فرایند تولید مرغ از مرحله جوجه ریزی تا عرضه در سطح بازار مصرف و رسیدن به دست مردم بیش از پیش رصد و نظارت شود. 

وی ادامه داد: از امروز بازرسی های نظارتی با همکاری ضابطان قضایی و بسیج مستضعفان در بازار برسطح کشتارگاه ها و مراکز عرضه گوشت مرغ تشدید می شود. 

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی بیان کرد: مهمترین موضوع مورد بررسی این قرارگاه تامین امنیت غذایی و تداوم تولید و نظارت بر بازار است که در این راستا تولید و بازاررسانی گوشت مرغ در اولویت قرار دارد. 

وی اضافه کرد: بر اساس مصوبات قرارگاه امنیت غذایی استان ضروری است مدیران تخصصی و جهادکشاورزی در سطح شهرستان ها در اسرع وقت با تشکیل اکیپ های ثابت و سیار چرخه تولید گوشت مرغ از سطح مرغداری تا خرده فروشی ها را نظارت کنند. 

کرامتی با اشاره به اینکه با واحد های تولیدی که از تحویل گوشت مرغ به کشتارگاه ها استنکاف کنند، برخورد قانونی انجام می شود، افزود: مهمترین مشکل گوشت مرغ توزیع در سطح بازار است که از ظرفیت بالقوه بسیج و نیروهای جهادی در این بخش استفاده خواهد شد.

به گزارش ایرنا شهروندان آذربایجان غربی در هفته جاری شاهد کمبود مرغ در سطح بازار بوده اند این درحالی رخ می دهد که این استان جزو یکی از مهمترین و قطب های تولید گوشت مرغ است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha