کود «دی آمونیوم فسفات» در سبد حمایتی کشاورزان قرار گرفت

تهران - ایرنا - مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، از قرارگیری کود «دی آمونیوم فسفات» در سبد کودی شرکت خدمات حمایتی خبر داد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، «حمید رسولی» افزود: بنابر دستور وزیر جهاد کشاورزی بر لزوم قرارگیری کودهای دی آمونیوم فسفات در سبد کودی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، با توجه به فوریت اجرایی، این موضوع در دستور کار این شرکت قرار گرفت.

وی اظهار داشت: پس از انجام تشریفات اداری و اخذ مجوزهای لازم، مناقصه خرید کود مذکور برگزار و از روز چهارشنبه سوم آذرماه سال جاری و پس از دو سال بار دیگر کود دی آمونیوم فسفات در سبد کودی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی قرار گرفت.

رسولی خاطرنشان کرد: اولین محموله این کود از مبداء پتروشیمی رازی واقع در بندر امام خمینی (ره) به مقصد استان فارس بارگیری و حمل شد.

به گزارش ایرنا، براساس بررسی‌های موسسه تحقیقات خاک و آب نیاز کودی خاک‌های کشاورزی کشور ۳۳۰ کیلوگرم در هر هکتار است.

طبق آمارها در سال ۹۹، یک میلیون و ۹۹۲ هزار تن کود اوره توسط وزارت جهاد کشاورزی توزیع شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۳۰۰ هزار تن افزایش داشته است.

همچنین سالیانه تا ۶۰۰ هزار تن انواع کودهای فسفاته و پتاسه نیز تامین و توزیع می شود.

پیش از این مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در چارچوب طرح خودکفایی کودهای کشاورزی از نهایی شدن پنج طرح بزرگ برای تامین کودهای فسفات و پتاس مورد نیاز و بی‌نیازی از واردات در این زمینه خبر داده بود زیرا بخش قابل توجهی از کودهای فسفات و پتاس کشور وارد می‌شود، بنابراین برای تولید داخلی با مشکل عمده مواد اولیه، محدودیت خاک فسفات و پتاس و کارخانجاتی که خاک را متناسب با نیاز کشور تولید کنند روبه‌رو بودیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha