عملیات بهسازی محور "ذمه - آلکاباد" در اشنویه طی ۲۰ روز به پایان رسید

مهاباد- ایرنا- فرماندار اشنویه گفت: عملیات بهسازی و آسفالت محور روستایی "ذمه- آلکاباد" با بیش از ۵۵ میلیارد ریال هزینه در ۲۰ روز کاری به پایان رسید.

عبدالسلام مام‌عزیزی روز یکشنبه  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با تلاش شبانه روزی عملیات بهسازی و آسفالت این محور به‌ طول ۴.۲ کیلومتر پیش از آغاز فصل سرما به اتمام رسیده و آماده افتتاح شد.

وی ادامه داد: روستاهای ذمه و آلکاباد از توابع بخش مرکزی شهرستان اشنویه است که آسفالت و بهسازی محورهای آن از مطالبات اصلی شهروندان و روستاییان این منطقه بود.

فرماندار اشنویه گفت: در همین راستا همچنین با پایان یافتن عملیات زیرسازی و بهسازی محور روستای "پروانه"، عملیات آسفالت آن به طول ۲.۷ کیلومتر با ۱۳ میلیارد ریال اعتبار آغاز شده است.

مام‌عزیزی افزود: با آسفالت این سه محور روستایی به لحاظ موقعیت گردشگری این روستاها زمینه جهت جذب سرمایه گذار و ارایه طرح‌های گردشگری فراهم می‌شود.

وی در خصوص احداث پل "پوش آباد" این شهرستان در محور اشنویه - پیرانشهر نیز بیان کرد: ۱۳۰ میلیارد ریال اعتبار جهت اتمام این پل به تصویب رسیده و با اختصاص آن پیمانکار جدیدی جهت اجرا و تکمیل این طرح معرفی شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال جهت ساخت این پل هزینه شده، افزود: این پل به صورت مشارکتی از منابع ملی و استانی ساخته می‌شود که اعتبار اولیه اختصاص یافته برای احداث آن ۳۴ میلیارد ریال بود.

فرماندار اشنویه با بیان اینکه احداث این پل یکی از خواسته‌های مهم شهروندان است، افزود: ساخت این سازه مناسب و هماهنگ با دبی آب رودخانه بوده و در همه شرایط و حتی در هنگام طغیان رودخانه نیز امکان عبور و مرور از روی آن وجود خواهد داشت.

به گزارش ایرنا، از مجموع ۱۸۴ کیلومتر راه‌های روستایی این شهرستان در ۱۵۷ کیلومتر عملیات آسفالت انجام گرفته و عملیات بهسازی و آسفالت ۱۵ کیلومتر دیگر در حال انجام است.

شهرستان اشنویه با ۷۴ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی قرار دارد و هم مرز با ۲ کشور عراق و ترکیه است؛ این شهرستان مرزی دارای ۷۲ روستا و ۲ بخش مرکزی و نالوس است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha