مسابقات ووشوی کشور در قشم آغاز شد

قشم- ایرنا- مسابقات ووشو قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی برای شرکت در المپیک آسیایی با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، رییس فدراسیون ووشوی کشور شامگاه شنبه در شهر درگهان قشم آغاز شد.

این مسابقات با حضور ۳۶۰ مرد و ۲۵۰ بانوی ورزشکار از ۳۲ استان کشور و سه منطقه آزاد کیش، اروند و قشم، از ششم آغاز شده و تا ۱۳اذرماه آدامه دارد.

ورزشکاران سفیران فرهنگی قشم در وطن باشند

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: ورزشکاران ضمن حضور در قشم برای برگزاری مسابقات، با دیدن از جذابیت‌ها و زیبایی‌های جزیره، در بازگشت به وطن خود، سفیران فرهنگی قشم باشند.

افشار فتح اللهی افزود: جزیره قشم از فصل پاییز تاپایان فروردین ماه برای برگزاری مسابقات کشوری و ملی دارای آب و هوای مناسبی است.

وی ادامه داد: البته باید به لحاظ زیرساختی مانند مکان‌ها و امکانات ورزشی و زیربنایی استانداردهای لازم را در جزیره قشم ارتقا دهیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد:  منطقه آزاد قشم و فدراسیون ووشو امکانات لازم برای برگزاری مسابقات در این جزیره را فراهم کردند که امیدواریم با تهیه امکانات لازم، برای برگزاری برخی رویدادهای مشابه، استانداردهای لازم فراهم شود.

وی افزود:سال آینده برای برگزاری مسابقات جام جهانی ممکن است بخشی از مکان‌های اقامتی میزبان تماشاگران فوتبال باشند.

فتح اللهی ادامه داد: در دولت مردمی و منطقه آزاد قشم توجه ویژه ای به ورزش‎های همگانی و قهرمانی وجود دارد که در این راستا برنامه‌ریزی‌هایی انجام شده تا قشم میزبان مسابقات ملی و بین‌المللی با استانداردهای لازم باشد.

۵۶ بانو و ۹۰ آقا در منطقه آزاد قشم  در رشته ووشو مشغول فعالیت هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha