۷ آذر ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۱۹
کد خبرنگار: 1452
کد خبر: 84557767
۰ نفر

برچسب‌ها

درخشش صحرانوردان همدانی به کام دیگر استان‌ها

همدان- ایرنا- اولین مرحله از رقابت های دو صحرانوردی قهرمانی باشگاه‌های کشور در حالی برگزار شد که دونده‌های همدانی با نام دیگر استان‌ها در این مسابقات خوش درخشیدند.

به گزارش ایرنا، نخستین مرحله از اولین دوره مسابقه دو صحرانوردی قهرمانی باشگاهای کشور در بخش مردان در ورزشگاه چوگان شهدای تهران با حضور ۱۳ تیم آغاز و با پیشتازی تیم پلیمر خلیج فارس خرم آباد به پایان رسید.

همچنین تیم‌های ذوب آهن اصفهان و مس سونگون ورزقان به ترتیب در جایگاه‌های دوم و سوم ایستادند.

این تیم‌ها در شرایطی بر سکوهای قهرمانی ایستادند که دونده‌های صحرانورد همدان این افتخار را نصیب آن‌ها کردند.

سید امیر زمانپور دونده پرافتخار همدان در ترکیب تیم ذوب آهن اصفهان توانست عنوان قهرمانی بخش انفرادی این دوره از مسابقات را به دست آورد تا ذوبی‌ها در راس قرار بگیرند.

سید امیر زمانپور دونده پرافتخار همدان در ترکیب تیم ذوب آهن اصفهان توانست عنوان قهرمانی بخش انفرادی این دوره از مسابقات را به دست آورد تا ذوبی‌ها در راس قرار بگیرند.

در این مسابقه دوندگان مسیر ۱۰ کیلومتری را در ورزشگاه چوگان شهدا طی کردند و در قالب تیم‌های باشگاهی آزاد نیروی زمینی، هیات دو و میدانی پردیس، مس سونگون ورزقان، هیات دو و میدانی ارومیه، مهاجران افغانستان، آکادمی دو و میدانی پارس، هیات دو و میدانی ایلام، سروش همدان، ذوب آهن اصفهان، پلیمر خلیج فارس خرم‌آباد، اشتاد سازه مشهد، آکادمی دو و میدانی رحیمیان و سلکتور به مصاف یکدیگر رفتند.

اما در رشته پیاده روی نیز افتخار قهرمانی نصیب ورزشکار همدانی شد و حمیدرضا زورآوند از تیم ذوب آهن اصفهان توانست عنوان قهرمانی را کسب کند.

درخشش همدانی‌ها در پیاده روی

اولین مرحله مسابقات پیاده روی قهرمانی باشگاهای کشور برگزار شد که در نهایت ذوب‌آهن به عنوان قهرمانی رسید و ورزشکاران مسیر ۲۰ کیلومتری را در ورزشگاه چوگان شهدا طی کردند.

آرمین شاه ملکی دیگر دونده همدانی عضو ذوب آهن اصفهان نایب قهرمان شد و امیرحسین اسدی منش دونده مستعد این استان نیز در قالب تیم پلیمر خلیج فارس خرم آباد برسکوی سوم قرار گرفت، همچنین محمد حسن الست از سروش همدان چهارم شد، ابوالفضل شکری از سروش همدان در جای پنجم قرار گرفت.

مرحله دوم و پایانی این رقابت‌ها در تاریخ ۱۸ آذرماه جاری به میزبانی شهر ورزقان در استان آذربایجان شرقی برگزار خواهد شد.

همدان آزمونه موفق در دوومیدانی کشور

استان همدان در یک دهه اخیر به اذعان فدراسیون دوومیدانی کشور، آزمونه موفق در پرورش و شکوفایی استعدادهای این ورزش بوده است.

فدراسیون دو ومیدانی کشور نیز بارها اعلام کرده که دوومیدانی همدان یکی از رشته‌های موفق در کشور است و با وجود ورزشکاران المپیکی، مربیان با دانش و ورزشکاران و مدال آوران بی‌شمار از این پس آزمونه(پایلوت) دوهای استقامت، نیمه استقامت، پیاده روی، پرتاب دیسک و صحرانوردی کشور خواهد بود.

فدراسیون دو ومیدانی کشور نیز بارها اعلام کرده که دوومیدانی همدان یکی از رشته‌های موفق در کشور است و با وجود ورزشکاران المپیکی، مربیان با دانش و ورزشکاران و مدال آوران بی‌شمار از این پس آزمونه(پایلوت) دوهای استقامت، نیمه استقامت، پیاده روی، پرتاب دیسک و صحرانوردی کشور خواهد بود.

سال ۹۵ بود که زورآوند از دونده‌های پرافتخار استان دست به کار بزرگی زد و توانست با کسب سهمیه المپیک ریو تاریخ ساز شود.

در سال‌های اخیر نیز دونده‌های همدانی بیش از ۲۰ مدال رنگارنگ ملی و بین المللی را کسب کرده‌اند که جزو افتخارات ارزنده در ویترین ورزش این استان به شمار می‌رود.

همدان بر بام صحرانوردی کشور

دبیر هیات دوومیدان همدان نیز اظهار داشت: این استان با داشتن قهرمانان نخبه بر بام صحرانوردی کشور قرار دارد.

«مسعود بنوان» دلیل کوچ دونده‌های این استان به تیم‌های سایر استان‌ها را قراردادهای مالی مناسب عنوان کرد و گفت: این موضوع امری طبیعی در ورزش به شمار می‌رود چرا که ورزشکاران برای تامین نیازهای مالی و امرار معاش باید از رشته ورزشی خود استفاده کنند.

وی افزود: اینکه دونده‌های همدانی نمی‌توانند به نام این استان در رقابت‌های کشوری بدرخشند به دلیل نبود اسپانسر مالی قدرتمند برای حفظ آن‌ها است.

وی بیان کرد: بازهم افتخار می‌کنیم که حاصل پرورش نخبه‌های دو ومیدانی همدان این روزها در قالب سایر تیم‌ها می‌درخشند هر چند تیم همدان نیز با نام سروش خوش درخشید.

بنوان خاطرنشان کرد: هم اکنون پیست صحرانوردی همدان در ورزشگاه شهید مفتح قابلیت برگزاری مسابقات مختلف بین المللی و آسیایی را دارد.

دبیر هیات دو ومیدانی همدان: هم اکنون پیست صحرانوردی این استان در ورزشگاه شهید مفتح قابلیت برگزاری مسابقات مختلف بین المللی و آسیایی را دارد.

دبیر هیات دو ومیدانی همدان اضافه کرد: این پیست به طول ۲ هزار متر براساس استانداردهای جهانی پیست‌های صحرانوردی ایجاد شده است.

وی بیان کرد: با راه‌اندازی این پیست در مجموعه ورزشی شهید مفتح، کمپ تمرینی و مسابقه‌ای مجهز را ایجاد کرده‌ایم که قابلیت میزبانی‌های مهم را دارد.

بنوان با اشاره به اینکه پیست صحرانوردی شهید مفتح در کشور بی‌نظیر است، گفت: این پیست در پنج لاین ایجاد شده و تمامی آیتم‌های رقابتی در مسابقات بین المللی را دارا است.

دو ومیدانی هیات موفق ورزش همدان

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان نیز با بیان اینکه دو ومیدانی جزو هیات‌های موفق ورزش این استان است گفت: این استان در تمامی ماده‌های دوومیدانی به خصوص دوپیاده روی و صحرانوردی با داشتن استعدادهای بالقوه و دوندگان خوب در رده‌های سنی جوانان و بزرگسالان توانسته است جایگاه خوبی را در سطح کشور به دست آورد.

حمید سیفی افزود: همدان دارای مربیان و ورزشکاران با ارزشی است و برای شکوفایی این استعدادها نیاز به توجه ویژه فدراسیون دو ومیدانی داریم.

وی با تاکید بر اینکه خیرین ورزش دوست، تیم‌های استان در میادین ملی و بین المللی را مورد حمایت قرار دهند، گفت: دستگاه ورزش در حد توان از قهرمانان ملی این استان حمایت می‌کند منتهی برای ورود به رویدادهای حرفه‌ای نظیر لیگ نیازمند حمایت خیرین به خصوص بخش خصوصی هستیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha