دیدار فولاد – تراکتور، تقابل مربیان تازه‌نفس

تبریز - ایرنا - تیم‌های فوتبال تراکتور و فولاد که به دلیل کسب نتایج ضعیف در چهار هفته ابتدایی لیگ برتر، سرمربیان خود را تغییر دادند، در حالی هفته هفتم لیگ برتر مقابل هم صف‌آرایی می‌کنند که این بازی بهترین فرصت برای سولدو و نکونام است تا جایگاه و محبوبیت خود را در بین هواداران شان محکم‌تر کنند.

به گزارش ایرنا، تراکتور پس از آنکه با فیروز کریمی به نتیجه دلخواه نرسید و از چهار بازی تنها سه امتیاز کسب کرد، با گزینه های مختلف وارد مذاکره شد و در نهایت با سولدو زوونیمیر کروات به توافق رسید و برخلاف روال گذشته، این مربی کروات در تبریز حاضر شد و پس از امضای قرارداد، بر سر تمرینات حضور یافت و تیم را برای رویارویی با سپاهان مدعی آماده کرد.

سولدو به رغم محدودیت بازیکن در تراکتور و ناهماهنگی های ناشی از تغییرات متعدد در این تیم، ترکیب خوبی برای مقابله با سپاهان آماده و معرفی کرد و با کسب تساوی بدون گل در این دیدار، نخستین امتیاز خارج از خانه و مهم تراکتور در فصل جاری را کسب کرد.

مربی کروات سرخپوشان تبریز در ادامه و در دومین بازی رسمی با تراکتور در تبریز میزبان پدیده مشهد شد و در این بازی نیز با استفاده از تجربیات بازیکن ارزنده تیم، موفق به شکست یک بر صفر تیم مشهدی شد و به میانگین ۲ امتیاز برای هر بازی با تراکتور دست یافت که ادامه این روند می تواند تراکتور را به یکی از تیم های مدعی فصل تبدیل کند.

در مقابل، جواد نکونام نیز که با شرایطی مشابه سولدو به فولاد پیوسته، در بازی نخست با این تیم در هفته پنجم با نتیجه یک بر صفر هوادار را شکست داد و در بازی دوم و در خارج از خانه نخستین سه امتیاز فولاد را در مقابل ذوب آهن در اصفهان کسب کرد و با میانگین سه امتیاز برای هر بازی، بالاتر از سولدو در تراکتور قرار گرفت.

حال در آستانه تقابل دو مربی در سومین بازی رسمی تیم هایشان، فولاد از امتیاز میزبانی برخوردار است و بهترین نتیجه برای شاگردان سولدو در این بازی می تواند تساوی باشد، اما شاگردان نکونام مثل ۲ بازی قبلی به دنبال کسب سه امتیاز این دیدار هستند و همین امر، کار را برای تراکتور در این بازی خارج از خانه سخت خواهد کرد.

برتری آماری فولاد بر تراکتور در ادوار لیگ برتر

فولاد خوزستان و تراکتور تبریز در ادوار لیگ برتر تاکنون ۲۶ بار رو در روی هم قرار گرفته اند که نتیجه این تقابل ها، ۹ برد برای فولاد، هفت برد برای تراکتور و ۱۰ تساوی برای ۲ تیم بوده است.

در بازی های خانگی نیز فولاد هفت بار و تراکتور پنج بار صاحب برتری شده اند و در مصاف های ۲ تیم در خارج از خانه سهم هر یک ۲ پیروزی بوده است.

در تعداد گل های زده نیز برتری از آن فولادی هاست و این تیم در مصاف با تراکتور ۳۴ گل وارد دروازه تراکتور کرده و ۳۱ بار دروازه اش گشوده شده است.

نتایج دو مربی در ۲ هفته گذشته نشان می دهد که هر دوی آنها دست به عصا حرکت کرده و دوست ندارند در آغاز کارشان زیاد ریسک کنند؛ به نظر می رسد سولدو با توجه به محدود بودن بازیکنان تراکتور و کمبود بازیکن در پست های مختلف، محتاط تر از نکونام وارد میدان خواهد شد.

دیدار تیم های فولاد و تراکتور از هفته هفتم رقابت های لیگ برتر، ساعت ۱۶ نهم آذر در اهواز برگزار می شود و یاسر همرنگ، رحیم حاجیلو، احد سلطانی، ایمان کهیش و حسین خانبان، تیم داوری این بازی هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha