رسانه ها نقش موثری در پیوند دانشگاه و دستگاه‌های اجرایی دارند

زنجان – ایرنا – رییس دانشکده کشاورزی دانشگاه زنجان گفت: رسانه ها می‌توانند با انعکاس یافته‌ها و دستاوردهای پژوهشی و فناورانه، نقش موثری در ارتقای ارتباط مراکز دانشگاهی با سازمانهای اجرایی، صنعت و جامعه روستایی و کشاورزی داشته باشند.

دکتر علی شمس روز دوشنبه در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مرکز زنجان افزود: یکی از مهمترین مشکلات در سطح کشور و استان زنجان در حال حاضر، خشکسالی ناشی از تغییر اقلیم، کاهش یا خشک شدن آب های سطحی، تخلیه آب های زیرزمینی و فرونشست دشت ها در کنار آلودگی های آب /خاک و فرسایش خاک است و در این میان دانشکده کشاورزی می تواند با توجه به ظرفیتهای پژوهشی و فناورانه خودش برای ارائه راهکارهای علمی و ایفای نقش عملی در عرصه، جهت کاهش یا به تاخیر انداختن این بحرانها نقش موثری ایفا کند.  
وی با بیان اینکه اقتصاد استان زنجان به طور عمده اقتصادی متکی به کشاورزی است، اظهار داشت: شمار شاغلان بخش کشاورزی در زنجان بالاتر از میانگین کشوری است و این رسالت و اهمیت دانشکده کشاورزی برای ایفای نقش موثر در توسعه کشاورزی استان زنجان را دوچندان می کند.  
رییس دانشکده کشاورزی دانشگاه زنجان گفت: این دانشکده به عنوان یکی از قدیمی ترین و برجسته ترین مراکز عملی کشور است و ما خوشحال می شویم که رسانه ها در جهت انعکاس یافته ها و دستاوردهای این دانشکده، همراهی و همکاری داشته باشند.  
وی اظهار داشت: در حال حاضر حدود ۷۰۰ دانشجو در مقطع دکتری و کارشناسی ارشد در دانشکده کشاورزی دانشگاه زنجان مشغول تحصیل و پژوهش هستند و این ظرفیت قابل توجهی برای استان و حتی کشور است.  
رییس دانشکده کشاورزی دانشگاه زنجان با بیان اینکه بخش قابل توجهی از پایان نامه های دانشجویان در مقطع تحصیلات تکمیلی بر اساس مسائل و نیازهای بخش کشاورزی تدوین می شود، گفت: کاربردی کردن مطالعات در کنار پژوهش هایی که به منظور توسعه دانش انجام می شود، می تواند گره گشای بخشی از مسائل در بخش اجرا و عرصه های کشاورزی باشد.  
رییس دانشکده کشاورزی دانشگاه زنجان گفت: در حال حاضر این دانشکده دارای ۸۰ عضو هیات علمی در گروه های تخصصی مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی، علوم دامی، علوم باغبانی، گیاه پزشکی، علوم و مهندسی آب، علوم و مهندسی خاک، صنایع غذایی و ترویج، ارتباطات و توسعه روستایی است.  
دکتر شمس افزود: در این دانشکده هشت رشته در مقطع کارشناسی، ۲۸ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و ۱۸ رشته در مقطع دکتری برای دانشجویان دایر است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha