موسوی: بنا انگیزه کشتی‌گیران را دوچندان کرد

تهران- ایرنا- مربی تیم کشتی فرنگی ارتش‌های ایران گفت: محمد بنا از همان ابتدا روی تیم ما نظارت داشت و با حضورش انگیزه بچه‌ها را دوچندان کرد؛ او به اردوها سر می‌زد و سراغ بچه‌ها را می‌گرفت و خیلی از آنها را به واسطه این که تمرین داده بود، می‌شناخت.

به گزارش ایرنا، تیم کشتی فرنگی ایران در مسابقات ارتش‌های جهان توانست عنوان قهرمانی را به دست بیاورد. یونس موسوی، مربی این تیم و سرمربی تیم کشتی فرنگی رعد پدافند در گفت‌وگو با ایرنا اظهار داشت: با وجود شیوع ویروس کرونا و عدم حضور چند تیم، مسابقات در سطح بالایی برگزار شد. روسیه و ارمنستان با قهرمان‌های جهان و المپیک در مسابقات شرکت کرده بودند. لهستان، لیتوانی و لتونی هم تیم‌های خوبی داشتند و کشوری چون سوریه که صاحب سبک نیز نبود نمایش قابل قبولی داشت.

وی در ادامه افزود: تمرینات بسیار خوبی را داشتیم. ۶ ماه در اردو بودیم و مرحله به مرحله پیش رفتیم تا بتوانیم قهرمان شویم. در ۳۵ دوره‌ای که تا به حال مسابقات ارتش‌های جهان برگزار شده فقط یک بار قهرمان شدیم که میزبان بودیم و روسیه شرکت نکرده بود اما حالا در کشتی فرنگی به عنوان نخست رسیدیم و تیم آزاد هم نایب قهرمان شد. تیم آزاد هم می‌توانست قهرمان شود اما این اتفاق رخ ندادو فشارها روی تیم ما بیشتر شد. از مسوولین تا خود ما و بچه‌ها همه دوست داشتیم تا به عنوان نخست دست پیدا کنیم. خدا را شکر با دعای خیر مردم و لطف خداوند توانستیم با ۲۰۰ امتیاز بالاتر از روسیه ۱۹۷ امتیازی روی سکوی قهرمانی قرار بگیریم.

مربی تیم ملی کشتی ارتش‌های ایران درباره حضور محمد بنا در کنار تشک تصریح کرد: محمد بنا از همان ابتدا روی تیم ما نظارت داشت و با حضورش انگیزه بچه‌ها را دوچندان کرد. او به اردوها سر می‌زد و سراغ بچه‌ها را می‌گرفت و خیلی از آنها را تمرین داده بود و می‌شناخت. روسیه رقیب ما بود و محمد بنا دوست داشت ما آنها را پشت سر بگذاریم و با عرق فراوان در کنار تشک نکات لازم را گوشزد می‌کرد. 

وی درباره میزبانی ایران در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی گفت: بهترین میزبانی ممکن صورت گرفت. از نورپردازی سالن تا اسکان تیم ها همه در شرایط استانداردی بود. سالن هم جو خوبی داشت و تماشاگران نظامی فضای بسیار جالبی را به وجود آورده بودند که بازتاب خوبی در جهان داشت. کشتی ما بیشتر از قبل شناسانده شد و تیم های خارجی نیز با خاطره خوب کشورمان را ترک کردند.

موسوی: بنا انگیزه کشتی‌گیران را دوچندان کرد

موسوی درباره توانایی کشتی‌گیران تیم ارتش‌های ایران اذعان داشت: این نفرات جوانان نخبه‌ای هستند که در سن سربازی با استعدادیابی صورت گرفته جذب شدند تا در فضایی حرفه‌ای ورزش خود را انجام بدهند و خدمت مقدس سربازی را هم پشت سر بگذارند. خیلی از این نفرات در مسابقات برون‌مرزی نیز شرکت کرده‌اند. بسیاری از قهرمان‌های امروز کشتی ما در مسابقات جهان و المپیک در ارتش خدمت کرده‌اند و در یگان ورزش تعلیم دیده‌اند. هدف ما هم تربیت همین نفرات برای موفقیت کشورمان است. برادران گرایی، کامران قاسم‌پور، علیرضا کریمی و ... نمونه‌هایی از قهرمانان کشتی ایران هستند که در ارتش دوران خدمت سربازی را پشت سر گذاشته‌اند. نه تنها کشتی که ارتش و تربیت‌بدنی ارتش در تمام رشته‌ها به دنبال استعدادیابی پرورش جوانان در بهترین وضعیت ممکن است.

وی درباره عملکرد تیم رعد پدافند در مسابقات لیگ برتر کشتی خاطرنشان کرد: به خاطر تداخل اردوهای تیم ملی و مسابقات لیگ برتر نتوانستم امسال به دلیل حضور در قرنطینه کنار تیم رعد باشم اما دورادور و به کمک مربیان دیگر تیم را روانه مسابقات کردیم و عنوان پنجمی را به دست آوردیم. رعد پدافند چند سال است که در تمام رشته‌های ورزشی به فعالیت زیادی دارد و تیم کشتی هم از این قائده مستثنی نیست. تیم خوب و یکدستی داریم. یک عنوان سومی، دو چهارمی و دو پنجمی داریم و در این فصل مقابل تیم‌های قدرتمند نمایش بسیار خوبی داشتیم. در گروهمان در حال دوم شدیم که تیم قدرتمند و پرستاره فولادین ذوب آمل حضور داشت. ما به این تیم با نتیجه ۶ بر چهار باختیم و الباقی تیم‌های گروه را با اقتدار از پیش رو برداشتیم. 

موسوی در پایان تصریح کرد: می‌خواهم از فرماندهان نیرو، یگان‌های ورزشی ارتش و خصوصا مدیریت باشگاه رعد پدافند تشکر کنم که در یک فضای حرفه‌ای از ورزش حمایت می‌کنند و قهرمان‌های این کشور را رها نکرده و در دوران خدمت سربازی حامی آنها هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha