تریلی با ۷۷۲ کیلوگرم مرفین در خراسان جنوبی متوقف شد

بیرجند - ایرنا - فرمانده انتظامی خراسان جنوبی گفت: با گشت‌زنی‌های هدفمند محسوس و نامحسوس پلیس، تریلی حامل مواد مخدر در شهرستان خوسف، توقیف و در بازرسی از آن ۷۷۲ کیلوگرم مرفین کشف شد.

سردار ناصر فرشید روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: ماموران فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی با انجام اقدامات اطلاعاتی، این تریلی حامل مواد مخدر که از مرزهای شرقی کشور وارد شده و در حال تردد به سمت شهرهای مرکزی کشور بود، را در شهرستان خوسف شناسایی کردند که در عملیاتی خودرو متوقف و راننده آن دستگیر شد.

وی بیان کرد: یک متهم در این رابطه دستگیر و به محاکم قضایی معرفی شد و پلیس در تلاش برای دستگیری سایر افراد مرتبط با این محموله است.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی گفت: با تلاش ماموران انتظامی استان از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۵۵ تن انواع مواد مخدر در خراسان جنوبی کشف شده که از این مقدار ۸۳ درصد تریاک، ۹ درصد مرفین و مابقی سایر مواد مخدر بوده است.

وی افزود: در این مدت ۸۰ باند حمل و توزیع مواد مخدر متلاشی شد و بیش از ۶ هزار قاچاقچی و توزیع‌کننده مواد مخدر نیز دستگیر شدند.

سردار فرشید اظهار داشت: همچنین بیش از هزار و ۴۰۰ دستگاه خودرو در زمینه جرایم مرتبط با مواد مخدر توقیف شده است.

وی تصریح کرد: پلیس به‌صورت ۲۴ ساعت و جان بر کف در اجرای ماموریت‌های متعدد برای حفظ امنیت تلاش می‌کند و با سوداگران مرگ که قصد بر هم زدن نظم و آرامش جامعه را دارند، برخورد قاطع خواهد داشت.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی افزود: پلیس برای تحقق حفظ و ارتقای امنیت از ابتدای سال هدف‌گذاری می‌کند،‌ طرح‌ها تهیه و اجرا می‌شود که این مقدار کشفیات مواد مخدر در قالب اجرای طرح‌های امنیت اجتماعی است.

به گفته کارشناسان پلیس برای تهیه یک کیلوگرم مرفین مقدار زیادی تریاک نیاز است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha