بهبود شرایط اقتصادی جزو اولویت‌های دیپلماتیک دولت سیزدهم است

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: تلاش تیم جدید مذاکرات هسته‌ای برای دفاع از حقوق ملت و رفع تحریم‌ها، یک قدم مثبت در عرصه دیپلماتیک محسوب می‌شود و نشان دهنده این است که دولت سیزدهم از هیچ تلاشی برای بهبود شرایط اقتصادی دریغ نخواهد کرد.

ابوالفضل عمویی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا درخصوص مذاکرات ۸ آذرماه گفت: برای انجام مذاکرات هسته‌ای، یک تیم جدید در دولت سیزدهم تشکیل شده است تا با طرف مقابل وارد مذاکرات شوند و تلاش می‌کنند که با انجام گفت و گوهای دو جانبه، از حقوق ملت ایران دفاع کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: در دوره‌های سابق شاهد بودیم که ایران یکی از عمل‌کنندگان به مفاد برجام بود، اما طرف مقابل هیچ میلی به انجام تعهداتش نداشت که این ضعف محسوب می‌شود. تیم جدید مذاکرات هسته‌ای به دنبال راستی آزمایی و گرفتن ضمانت اجرایی قوی از طرف مقابل برای احیای برجام هستند و یقینا با ایجاد شرایط اقتصادی و لغو تحریم‌ها، می‌توان به آینده مذاکرات هسته‌ای امیدوار بود.

عمویی خاطرنشان کرد: تلاش تیم جدید مذاکرات هسته‌ای برای دفاع از حقوق ملت و رفع تحریم‌ها، یک قدم مثبت در عرصه دیپلماتیک محسوب می‌شود و نشان دهنده این است که دولت سیزدهم از هیچ تلاشی برای بهبود شرایط اقتصادی دریغ نخواهد کرد.

وی تاکید کرد: باید برای رفع مشکلات در موضوع برجام، نشست‌های مشترک برگزار شود و مذاکرات ۸ آذرماه می‌تواند فرصتی برای رفع این مشکلات باشد و این نشست‌ها باعث می‌شود که طرف مقابل با درخواست‌های ایران آشنا شوند و مهمترین درخواست ایران، اصرار بر لغو تحریم‌ها، راستی آزمایی و گرفتن ضمانت‌های اجرایی از طرف مقابل است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha