انتخاب شهردار کرمانشاه باز هم به تعویق افتاد

کرمانشاه- ایرنا- در حالی که تصور می‌شد در جلسه عصر امروز (یکشنبه) اعضای شورای اسلامی شهر کرمانشاه تکلیف سکاندار شهرداری مشخص شود، برای چندمین بار این مهم به دلیل حضور نیافتن پنج تن از اعضای شورا باز هم به تعویق افتاد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این نشست، رسول آزادی، سیداحسان احسانی، هاشم درویشی، سیدمیثم موسوی اجاق، سیدپیمان موسوی و کامبیز غلامی حضور داشتند و سیدحجت موسوی اجاق، پوریا فخری، احسان حیدریان، کامران ملکی و سالار احمدزاده غایبین جلسه بودند.

حدود ۳۰ نفر برای تصدی پست شهردار کرمانشاه اعلام آمادگی کرده بودند که اعضای شورای شهر طی ۲ هفته گذشته ارزیابی ها و مصاحبه های متعددی با آنها انجام دادند.  

در نهایت ۶ نفر از این افراد به مرحله نهایی رسیده بودند که قرار بود در جلسه امروز یک نفر از بین آنها به عنوان هشتاد و یکمین شهردار کرمانشاه انتخاب شود.

اعضای شورای شهر کرمانشاه در حالی بعد از حدود چهار ماه از انتخاب شهردار عاجز مانده اند که این شهر یک میلیون نفری با مشکلات فراوانی روبرو است.

اعضای شورای شهر در گام اول نیز به دلیل اختلافات شدید بعد از چندین بار برگزاری جلسه موفق به انتخاب اعضای هیات رییسه شدند.

مردم کرمانشاه خاطره خوبی از شورای شهر ندارند،  اختلاف در شورای شهر پنجم هم سابقه ای به انداره عمر این شورا دارد به طوری که تنش درون آن در سال ۱۳۹۷ برسر انتخاب شهردار آنقدر بالا گرفت که نزدیک بود به سرنوشت شورای شهر سوم مبتلا شود؛ شورای سوم هم گرفتار باندبازی در انتخاب شهردار شد و چون هیچ یک از ۲ گروه اقلیت و اکثریت آن کوتاه نیامدند، در نهایت منحل شد.

کلانشهر کرمانشاه با حدود یک میلیون نفر جمعیت دارای هشت منطقه شهرداری است.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha