برترین‌های نخستین المپیاد دختران روستایی یزد مشخص شدند

یزد- ایرنا- نخستین المپیاد ورزشی استعدادهای برتر دختران روستایی یزد در رشته‌های مختلف روز یکشنبه در مرکز این استان برترین‌ها مشخص و از آنها تجلیل شد.

به گزارش ایرنا،در نتیحه تیمی در مجموع رشته‌ها به ترتیب شهرستان‌های اردکان، مهریز و یزد اول تا سوم و از تیم های برتر  تجلیل و به مرحله کشوری صعود کردند.

در این رقابت ها در رشته بسکتبال به ترتیب تیم‌های تیم یزد، عقدای اردکان و مهریز و در رشته « گانیه » نیز، تیم‌های میبد، مهریز و یزد اول تا سوم شدند.

در رشته دوومیدانی  در ماده ۱۰۰ متر، تیم‌های اردکان، مهریز و ابرکوه، در ماده ۴۰۰متر، اردکان، مهریز و اردکان و در پرتاب وزنه نیز، مهریز، زارچ و ابرکوه در مکان‌های اول تا سوم قرار گرفتند.

مرحله کشوری المپیاد استعدادهای برتر دختران روستایی با حضور تیم‌های برتر برگزار می‌شود که زمان و مکان آن متعاقبا اعلام می‌شود.

نخستین المپیاد استعدادیابی دختران روستایی و عشایری یزد از ۱۸ شهریورماه امسال در مرحله شهرستانی در رشته‌های دوومیدانی، بسکتبال و بازی محلی « گانیه» در روستای محمدآباد بخش مرکزی یزد آغاز شد.

یزد با یک میلیون و ۲۳۶ هزار نفر جمعیت ۴۸ هیات ورزشی استانی، ۴۰۰ هیات شهرستانی و  ۶۲ هزار ورزشکار سازمان‌یافته دارد که ۸۷ درصد جمعیت آن در ۲۴ شهر و بقیه در روستاها و آبادی ها زندگی می‌کنند و از مجموع جمعیت روستایی آن  ۹ هزار نفر عشایر هستند که عمدتا در فصل قشلاق در سکونتگاه‌های خود در  شهرستان های خاتم و ابرکوه زندگی می‌کنند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha