سد مخزنی نهب تاکستان یک گام به آبگیری کامل نزدیکتر شد

قزوین-ایرنا-معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای قزوین گفت:سد مخزنی نهب با اتمام عملیات اجرایی تهیه و نصب شیرآلات یک گام به آبگیری کامل نزدیکتر شد.

 علیرضا قاسمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با اجرای خط لوله یک هزار و ۶۰۰ میلی متر از کالورت آبیاری به اتاق شیرآلات و نصب کامل شیرهای هاول بانگر، بخش عمده تجهیزات پروژه سد مخزنی نهب تهیه و هچنین تجهیزات هیدرومکانیکال سد نصب شده است.

وی با بیان اینکه، اقدامات لازم جهت تامین تجهیزات الکتریکال انجام و نصب این تجهیزات در برنامه کاری طی ماه های آتی قرار دارد؛ افزود: پروژه سد مخزنی نهب با وجود محدودیت در تامین مصالح از جمله سیمان به ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در اجرای سازه سرریز رسیده است.

معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای قزوین، اولویت بندی فعالیت های اجرایی و بهره برداری بهینه از زمان و منابع را از عوامل مهم به منظور تحقق اهداف مورد نظر طرح مطابق با برنامه زمانبندی دانست و عنوان کرد: با توجه به برنامه زمانبندی و اقدامات در دست انجام، در صورت تامین حداقل اعتبار مورد نیاز، با تلاش مستمر کلیه عوامل اجرایی، بهره برداری کامل از سد نهب در سال آینده در برنامه کاری این شرکت قرار دارد.

سد مخزنی نهب با حجم مخزن ۱۲۰ میلیون متر مکعب و طول تاج ۲ هزار و ۱۵۶ متر در ۳۵ کیلومتری جنوب غربی شهرستان تاکستان بر روی رودخانه خررود در حال احداث است که اسفندماه سال گذشته به صورت آزمایشی آبگیری شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha