دید افقی در مناطق ساحلی و جزیره های هرمزگان کاهش یافت

بندرعباس - ایرنا - معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: دید افقی در مناطق ساحلی و جزیره های استان در پی وقوع پدیده مه صبحگاهی کاهش یافت که در شهر بندرعباس به یک هزار و ۲۰۰ متر رسید.

کیانوش عارفی روز دوشنبه در گفت وگوبا ایرنا افزود:‌ دید افقی در شهرستان میناب به ۲ هزار متر، رودان چهار هزار متر، قشم، ۲ هزار متر، بندرخمیر سه هزار متر، ‌بندرلنگه سه هزار متر بشاگرد ۶ هزار متر، جاسک پنج هزار متر، پارسیان (گاوبندی) هشت هزار متر، حاجی آباد و بستک به ۹ هزار و ۹۹۹ متر رسید.

وی ادامه داد: همچنین رطوبت نسبی هوا در قشم و بندرلنگه ۹۳ درصد، بندرعباس ۹۰ درصد، پارسیان (گاوبندی) ۷۷ درصد، بستک ۷۵ درصد، بندرخمیر ۷۳ درصد، حاجی آباد ۷۱ درصد، میناب ۸۳ درصد، جاسک ۸۸ درصد، رودان ۷۳ درصد و بشاگرد ۶۹ درصد است.

وی با اشاره به هشدار سطح نارنجی صادر شده در روز گذشته برای هرمزگان و به‌خصوص منطقه شرق هرمزگان، ابراز کرد:‌ توده‌ی بارشی ساعت هفت و ۳۶ دقیقه بر فراز آسمان جاسک قرار داشت.

دید افقی در مناطق ساحلی و جزیره های هرمزگان کاهش یافت

معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های اداره کل هواشناسی هرمزگان اظهار داشت: برای نیمه شرقی استان، تنگه هرمز و دریای عمان با تأثیر فعایت موجی بارشی در امروز و فردا انتظار رگبار باران و رعد و برق و افزایش لحظه‌ای سرعت وزش باد می‌رود.

وی افزود:‌ احتمال تقویت موج بارشی، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی در مناطق شرقی و شمالی هرمزگان وجود دارد که توصیه می‌شود افراد و خودروها از قرارگیری در حریم رودخانه‌های فصلی خودداری کنند.

عارفی خاطر نشان کرد: برای برخی مناطق از جمله مناطق زلزله زده هرمزگان پیش‌بینی رگبار پراکنده باران و رعد و برق شده و اهالی این مناطق انتظار آن را داشته باشند.

وی خاطر نشان کرد: خلیج فارس در حوالی جزایر غربی مانند کیش و لاوان به نسبت مواج است و به تدریج از سرعت باد کاسته می‌شود اما با توجه به تأثیر سامانه بارشی در تنگه هرمز و دریای عمان و احتمال افزایش لحظه‌ای سرعت باد شرایط برای تردد دریایی در این مناطق ناایمن پیش‌بینی شده است.

معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: شناورهای سبک از تردد دریایی در این مناطق خودداری کرده و تمهیدهای لازم در این خصوص بکارگرفته شود، همچنین هرمزگانی‌های از صبح چهارشنبه انتظار کاهش نسبی کمینه دما را داشته باشند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha