تخفیف‌ نجومی شهرداری کرمان خبرساز شد
عکس آرشیوی است

کرمان - ایرنا - تخفیف ۳۰۰ میلیارد ریالی شهرداری کرمان به یک پیمانکار انبوه‌ساز از جمله مسائلی بود که یک عضو شورای اسلامی این شهر به آن اشاره کرد و پیگیری آن را خواستار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا نشست عمومی شورای اسلامی شهر صبح دوشنبه هشتم آذرماه درحالی برگزار شد که برخی موضوعات مختلف از جمله اعتراض ها به نصب دکل های مخابراتی، وضعیت دوربین های خاموش سطح شهر، برخی تخفیف های نجومی شهرداری دوره قبل، کارگاه های ضایعاتی فاقد مجوز و وضعیت فاضلاب کشی در آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

ماجرای تخفیف نجومی

رئیس کمیسیون حقوقی، نظارت و ارزیابی شورای اسلامی شهر کرمان در این نشست گفت: شهرداری در دوره پیش ۳۰ میلیارد تومان تخفیف به یک پیمانکار در پروژه انبوه سازی کرمان داده که با توجه به اینکه این مبلغ غیرمنطقی بوده باید قانونی یا غیرقانونی بودن آن را شورا مورد بررسی قرار دهد.

محمد امینی زاده ادامه داد: وضعیت انبوه سازی در کرمان باید بسرعت بررسی و جمعبندی شود.

وی همچنین با اشاره به وضعیت برخی املاک شهرداری یادآور شد: وضعیت برخی املاک شهرداری باید مشخص شود که طبق آیین نامه کارمندان این دستگاه از آن استفاده کنند؛ برخی از املاک شهرداری در اختیار سازمان ها قرار گرفته که بایستی در صورت استفاده نکردن بازگردد.

این عضو شورای اسلامی شهر کرمان گفت: برخی خانه های فرسوده هم در صورت مرمت بهره برداری و مابقی از لیست خارج شود.

بررسی ضرر دکل‌های مخابراتی 

موضوع دیگری که بخش قابل توجهی از وقت جلسه شورا را گرفت، احداث دکل های مخابراتی و اعتراض ساکنان به آن بود که رئیس شورای اسلامی شهر کرمان  درخصوص دکل های همراه اول، ایرانسل و رایتل در شهر کرمان و معترضان نصب این دکل ها گفت: باید ابتدا تیمی تخصصی میزان ضرر و آسیب این دکل ها را در شهر بررسی کند و برای ما به اثبات برسد که اگر ضرر دارند در مکانی بی ضرر تجمیع شوند.

علیرضا نادری افزود: درصورتی که نظر تیم تخصصی بر نداشتن ضرر برای سلامت شهروندان و نیز آسیب های زیست محیطی باشد نباید شهروندان را از این امکانات محروم کنیم.

وی همچنین با اشاره به بالاآمدن آب های زیرسطحی در منطقه بلوار جمهوری کرمان اضافه کرد: مطالبات پروژه انتقال آب کرمان در دستور کار شهرداری قرار گیرد.

دوربین های نظارتی همچنان خاموش

همچنین رئیس کمیسیون هوشمندسازی، شفاف‌سازی و بهره‌وری شورای شهر کرمان گفت: مشکل دیگر، دوربین های پشتیبانی هوشمند در کرمان است که به علت خطای بالا در پلاک خوانی و پشتیبانی برای مردم مشکلاتی ایجاد می کرد لذا به اجبار آنها را غیرفعال کردیم و مقرر شده طی مدت ۱۰ روز پشتیبانی توسط بخش خصوصی و با هماهنگی تهران انجام شود.

سید محمد موسوی با بیان اینکه ایجاد سازمان سرمایه گذاری شهرداری را در دستور کار قرار داده ایم اظهارداشت: وضعیت سرمایه گذاری پارکینگ و مجتمع تجاری وکیل و نیز پارکینگ بومرنگ مربوط به سال های گذشته در دستور کار قرار گرفته اما انجام نشده که این طرح ها نیاز به سرمایه گذار دارند و بایستی بسرعت تعیین تکلیف شدند زیرا زمان بر شدن پروژه ها، هزینه های بسیاری به شهر تحمیل می کند.

وی با اشاره به درخواست توسعه پل های عابر در شهر کرمان به صورت روگذر و زیرگذر اظهارداشت: این درحالی است که پل های عابر پیاده موجود شهر کرمان هم بلااستفاده مانده و درواقع بهره وری لازم را ندارد لذا تا ۲ هفته این موارد را شهرداری کرمان رصد و آنها را احصا کند که در این خصوص تصمیم گیری شود.

۷۰ درصد کارگاه های ضایعاتی کرمان فاقد مجوز

عضو دیگر شورای اسلامی شهر کرمان با اشاره به وجود صدها کارگاه ضایعاتی اطراف شهر کرمان گفت: حدود ۷۰ درصد از کارگاه های ضایعاتی کرمان بدون مجوز فعالیت می کنند که به یکی از کانون ها و معضلات اجتماعی و کارتن خواب ها تبدیل شده اند.

محمد امین شمسی همچنین ابراز داشت: با برخی مشکلات امنیتی و ایمنی در آرامستان جدید کرمان روبه رو هستیم که برای تامین امنیت تاکنون با نیروی انتظامی به نتیجه نرسیده ایم، روشنایی مسیر هم هنوز تامین نشده و به خاطر همین مسائل مردم از ساعت چهار عصر به بعد نمی توانند در این مکان حاضر شوند.

ضرورت ساماندهی پیاده راه ها

رئیس کمیسیون عمران، شهرسازی و میراث فرهنگی شورای اسلامی شهر کرمان هم در خصوص رفع نقاط حادثه خیز کرمان گزارشی ارائه کرد و گفت: رفع مشکلات پیاده راه های شهر کرمان نیز ضرورت دارد که ساماندهی آنها انجام می شود.

منصور ایرانمنش افزود: معمولا روزهای پایانی سال مجوزی برای حفاری لوله گذاری فاضلاب کرمان داده نمی شود اما با مصوبه شورا مقرر شد نهایت تعامل با پیمانکاران پروژه صورت گیرد.

وی ادامه داد: در خصوص مشکل چاه های جذبی شهرک شکوه و بعثت مقرر شد شهرداری این موضوع را پیگیری کند و عملیات اجرای کار را تسریع بخشد.

این عضو شورای اسلامی شهر کرمان بیان داشت: همچنین شهرداری راور طی سال های گذشته به علت نداشتن مخزن کافی نگهداری یکهزار تن قیر را به شهرداری کرمان منتقل کرده که مقرر شد این موضوع بررسی و انجام گیرد تا حقی از کسی ضایع نشود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha