مانور ایمنی و زلزله در ۲ هزار و ۲۰ مدرسه خراسان شمالی اجرا شد

بجنورد- ایرنا- بیست و سومین مانور ایمنی و زلزله روز دوشنبه در ۲ هزار و ۲۰ مدرسه خراسان شمالی اجرا شد که دانش آموزان به صورت حضوری و در فضای مجازی با راه های خودمراقبتی به هنگام وقوع حوادث طبیعی و امداد و نجات آموزش آشنا شدند.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی در حاشیه این مانور در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این طرح دانش آموزان به ۲ صورت حضوری و فضای مجازی با راه های خودمراقبتی در زمان وقوع حوادث طبیعی و امداد و نجات آموزش آشنا شدند.

مهدی عقیقی گفت: مانور زلزله و ایمنی همه ساله به عنوان بزرگترین فعالیت آموزش همگانی کشور در حیطه ایمنی مدارس در برابر زلزله، با مشارکت دیگر دستگاه های اجرایی استان  از جمله جمعیت هلال احمر، آتش نشانی، اورژانس و فوریت های پزشکی، بهزیستی، نیروی انتظامی و مدیریت بحران استانداری برگزار می شود.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: در همین راستا براساس دستورالعمل مربیان پرورشی از دانش آموزان خواسته شد تا با ساخت فیلم و عکس در مسابقه مانور زلزله شرکت کنند و آثار تهیه شده برای مربیان مربوطه ارسال و هر مدرسه سه اثر برگزیده به آموزش و پرورش استان ارسال خواهد شد و در نهایت ۹ اثر برگزیده نهایی این مسابقه خواهد بود.

عقیقی افزود: آثار برگزیده در شبکه شاد و شبکه استانی نیز بارگزاری و به نمایش گذاشته می‌شود.

وی در ادامه گفت: همچنین تمامی معلمان در ساعات ابتدایی تدریس خود به مدت یک هفته باید از حوادثی نظیر زلزله برای دانش آموزان صحبت کنند.

وی افزود: اجرای مانور زلزله با محوریت ایمنی در برابر زلزله در مدرسه و خانه برای دانش آموزان و اولیا برگزار شد تا با فراگیری مطالب بتوانند در مقابل زلزله احتمالی از آمادگی لازم برخوردار شوند.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: امسال مانور متمرکز استانی زلزله در هنرستان اندیشه بجنورد با حضور مسوولان مربوطه اجرا شد.

عقیقی افزود: با اجرای این طرح دانش آموزان آنچه را که آموزش می بینند به خانواده ها و اطرافیان انتقال می‌دهند تا در بروز حوادث طبیعی سطح آسیب ها و خسارات کاهش پیدا کند و افراد از آمادگی و مهارت لازم برخوردار باشند.

۱۸۶ هزار دانش آموز خراسان شمالی در بیش از ۲ هزار باب آموزشگاه استان زیر نظر ۱۴ هزار نفر معلم تحصیل می کردند که از این تعداد ۱۰۴ هزار دانش آموز در مقطع ابتدایی و مابقی متوسطه بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha