عضو هیات رییسه فدراسیون خواستار تصویب بند یک اساسنامه فوتبال شد

بجنورد- ایرنا- عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال گفت: با توجه به مهلتی که فیفا برای تصویب اساسنامه بند یک فوتبال داده از نمایندگان مجلس انتظار است برای تصویب آن اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، طهمورث حیدری روز دوشنبه در نشست مجمع سالیانه و انتخاب اعضای هیات رییسه فوتبال خراسان شمالی اظهار داشت: بر اساس اعلام فیفا زمان زیادی برای تصویب بند یک اساسنامه فوتبال نداریم بنابراین از تمامی هیات های فوتبال خواستاریم از ظرفیت نمایندگان برای تصویب این بند بهره گیرند زیرا در غیر این صورت اتفاقات ناخوشایندی برای فوتبال کشور رخ می دهد.

وی افزود: در واقع با تصویب نشدن این بند، با جریمه های خاص فیفا مواجه می شویم که به دنبال خود شرایط خاصی را برای فدراسیون ایجاد خواهد کرد.

در بند یک اساسنامه فدراسیون فوتبال آمده است "فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران موسسه‌ای مستقل، غیرانتفاعی، غیردولتی و دارای شخصیت حقوقی است که مطابق مقررات جمهوری اسلامی ایران و برای مدت نامحدود تشکیل شده است."

حیدری با اشاره به عملکرد چندین ماهه فدراسیون، گفت: اگرچه فدراسیون وارث بدهی های گذشته است و قرارداد ویلموتس هم مضاف بر این مشکلات شده است ولی با این وجود با تلاش و هم افزایی اعضای فدراسیون، هم اینک فوتبال کشور اوضاع خوب و روبه رشدی دارد و با عملکرد خوب ملی پوشان فوتبال دیگر دغدغه ای برای صعود به جام جهانی نداریم.

دعوت هفت فوتبالیست خراسان شمالی به اردوی ملی

رییس هیات فوتبال خراسان شمالی نیز با اشاره به برگزاری اردوهای استعدادیابی، گفت: با توجه به توانمندی های نوجوانان استان، اخیرا از ۱۵ بازیکن اعزامی به اردوهای استعدادیابی، هفت بازیکن به اردوی ملی راه یافتند.

حسین جعفرزاده افزود: افزایش حضور فوتبالیست های استان در اردوها ملی نشان از تلاش مربیان توانمند استان در باشگاه ها برای کشف استعدادها و تربیت این افراد است.

عضو هیات رییسه فدراسیون خواستار تصویب بند یک اساسنامه فوتبال شد

وی یادآور شد: تلاش ما از ابتدای شروع طرح‌های استعدادیابی، کمک به احیای فوتبال در شهرستان‌ها و همچنین داشتن نماینده ای در فهرست نهایی تیم‌های ملی بوده است.

جعفرزاده با اشاره به عملکرد هیات فوتبال استان در سال های اخیر، اظهار داشت: برخلاف سال های گذشته که مدارس فوتبال استان بسیار اندک و سازماندهی نشده بود با تدوین آیین نامه ای جدید مجوز مدرسه فوتبال تنها برای باشگاه های فعال استان صادر شد.

رییس هیات فوتبال استان، افزود: همچنین براساس این آیین نامه مقرر شد که مربیان این مدارس حداقل مدرک c آسیا داشته باشند.

در این مجمع که با حضور دبیرکل فدراسیون و عضو هیات رییسه فوتبال برگزار شد، مریم سهرابی، رضا رحیمی، حسن سروری و بهمن ظفرمند به عنوان اعضای هیات رییسه فوتبال خراسان شمالی انتخاب شدند.

هم اینک بیش از هفت هزار ورزشکار آقا و خانم خراسان شمالی در رشته فوتبال فعالیت دارند.

خراسان شمالی ۴۵ هیات ورزشی دارد که حدود ۲۵ هزار ورزشکار بیمه شده در رشته های مختلف ورزشی فعالیت دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha