دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر: ۶۰هزار معتاد متجاهر در کشور وجود دارد

تهران- ایرنا- دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر از وجود ۶۰ هزار معتاد متجاهر در کشور خبر داد و گفت: تاکنون ۷۰ درصد معتادان متجاهر ساماندهی شده‌اند.

به گزارش ایرنا، سردار اسکندر مومنی روز دوشنبه با حضور در مرکز ترک اعتیاد اخوان ملارد، اظهار داشت: هم اکنون ۱۳ هزار نفر در مراکز ماده ۱۶ در حال ترک اعتیاد و توانمندسازی هستند.

وی با اشاره به این موضوع که ساماندهی این افراد کاری است که به مشارکت همه دستگاه های اجرایی نیازمند است، افزود: سال ۱۳۹۷ ظرفیت مراکز ماده ۱۶، چهار هزار نفر بود که این رقم هم اکنون به ۱۳ هزار نفر در کشور رسیده است و بیش بینی می کنیم در آینده این رقم در تهران به ۲۵ هزار نفر برسد.

سردار مومنی ساماندهی معتادان متجاهر را اولویت کاری ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور دانست و توضیح داد: توانمند سازی و بازگشت به جامعه مهمترین بخش این چرخه است.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: مراکز اخوان از جمله مراکزی در این حوزه است که در آن به افراد معتاد خدمات مشاوره ای و مهارت هایی برای توانمد شدن ارایه می شود به طوری که از آن کسب درآمد کنند.

وی ادامه داد: اولویت نخست خدمات دهی این مراکز باید معتادان غرب استان تهران باشد و در این مراکز فرایند غربالگری مورد توجه قرار گیرد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha