۲۰ واحد انتشارات کتاب در لرستان فعال است

خرم‌آباد - ایرنا - معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: بیش از ۵۰ مجوز انتشارات کتاب در این استان صادر و ۲۰ واحد فعال شده است.

به گزارش ایرنا رضا نیازی روز دوشنبه با اعلام این مطلب به رسانه ها اظهار کرد: دفاتر و مراکز نشر، در زمان شیوع ویروس کرونا متحمل آسیب فراوانی شدند که دریافت تسهیلات کم‌بهره برای این قشر فرهنگی از جامعه تا حدودی می‌تواند این آسیب‌ها را جبران کند.

وی با تاکید بر اینکه تجمیع صنوف فرهنگی در قالب "گذر فرهنگ و هنر" یک ضرورت است افزود: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان به دنبال تجمیع صنوف فرهنگی است اما این مهم به نگاه مدیریتی کلان و عزم جدی در حوزه مدیران شهری و استانی هم نیاز دارد.

معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: در طول یک دهه گذشته "کتاب‌سازی" خیلی پر رنگ بوده و انتظارات بسیار دانشگاه‌ها از دانشجویان و اساتید موجب شده است بسیاری از تحقیقات صورت گرفته بدون بررسی های لازم در قالب کتاب ارائه شود.

نیازی تاکید کرد: در این راستا ضروری است دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در تعامل با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارشاد ساختار نظارتی ویژه ای را ایجاد کنند.

۳۵۵ میلیون تومان کتاب در طرح "پاییزه کتاب" در لرستان بفروش رسید

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان نیز گفت: چهارهزار و ۵۰۷ جلد کتاب به ارزش ۳۵۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان توسط کتابفروشی‌های عضو طرح «پاییزه کتاب» استان به فروش رسید.

احمدحسین فتایی به رسانه ها اعلام کرد: در لرستان ۱۳ کتابفروشی عضو طرح پاییزه بودند که سه واحد آن در مرکز استان و ۱۰ مورد دیگر نیز در سایر شهرستان‌ها فعالیت داشتند.

وی افزود: سقف مجاز خرید برای هر خریدار ۳۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده بود که با توجه به گرانی کاغذ و وضعیت اقتصادی مردم، فرصت مناسبی برای علاقه‌مندان به کتاب فراهم آورد تا بتوانند نیازمندی‌های خود در حوزه کتابخوانی را با قیمت مناسب‌تری تامین کنند.

فتایی بیان کرد:طرح پاییزه کتاب از ۲۹ آبان ماه تا سوم آذرماه در سطح کشور برگزار شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha