۸ آذر ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۱۵
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 84559275
۴ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

آغاز رایزنی‌های دیپلماتیک در آستانه مذاکرات وین

وین - ایرنا - مذاکرات مقدماتی دیپلماتیک در آستانه برگزاری گفت‌وگوها برای لغو تحریم‌ها علیه ایران در وین پایتخت اتریش آغاز شد.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اروپا که ریاست نشست کمیسیون مشترک برجام را برعهده دارد در توییتی نوشت: برای دور هفتم مذاکرات درباره بازگرداندن برجام به مسیر اصلی به وین بازگشتم.  

وی با بیان اینکه کار مقدماتی فشرده در حال انجام است افزود، دیروز با روسای هیات های چین و روسیه و علی باقری کنی مذاکره کننده ارشد ایران ملاقات کردم.  امروز صبح همچنین با همکاران اروپایی و آمریکایی پیش از کمیسیون مشترک در بعد از ظهر دیدار خواهم کرد.

دور جدید نشست کمیسیون مشترک برجام پس از پنج ماه وقفه امروز(دوشنبه) در هتل کوبورگ با حضور دیپلمات های ارشد گروه ۱+۴، ایران و نماینده اتحادیه اروپا برگزار می شود.

علی باقری کنی مذاکره کننده ارشد ایران لغو تمامی تحریم‌های مرتبط با برجام از جمله تحریم‌های اعمال شده در چارچوب کارزار فشار حداکثری را شرط لازم برای موفقیت مذاکرات اعلام کرده است. وی در گفت‌وگویی با تاکید بر مواضع ایران برای ادامه مذاکرات وین، هشدار داد که گفت‌وگوها در صورتی که تمام تحریم‌ها لغو نشود؛ با شکست روبرو خواهد شد. به گفته این دیپلمات کشورمان، هر گونه پیشرفت در مسیر مذاکرات باید با لغو همه تحریم‌های آمریکا همراه باشد و تضمینی مبنی بر اینکه دولت آینده در واشنگتن یک بار دیگر مانند دونالد ترامپ رییس جمهوری سابق آمریکا از توافق خارج نشود، وجود ندارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha