اولین کارگاه ملی شبکه سلامت اجتماعی در قزوین برگزار می‌شود

قزوین -ایرنا- معاون جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین گفت: اولین کارگاه ملی شبکه سلامت اجتماعی سازمان‌های مردم نهاد جوانان کشور از هشتم تا ۱۱ آذرماه به صورت حضوری و مجازی در استان برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا، علی لطفی روز دوشنبه در نشست خبری، افزود: برگزاری این کارگاه در سلامت اجتماعی شهروندان بسیار مهم است و نقش موثری در ابعاد سلامت جسمی و روانی و نشاط اجتماعی و شادابی جامعه دارد.

وی اضافه کرد:این کارگاه با همکاری سازمان مردم نهاد مدیران موفق فردا به صورت پایلوت در استان و سپس در استان های دیگر برگزار می شود.

این مسوول گفت: پیش از این، رویداد ملی دانش افزایی مشاوران و مراکز مشاوره ازدواج در استان از ۲۳ تا ۲۵ آبان ماه در قزوین برگزار شد.

لطفی افزود: هزار و ۸۰۰ نفر به صورت مجازی و ۱۸۰ نفر به صورت حضوری در این رویداد حضور یافتند و با نظرات و دیدگاه های مدرسان و متخصصان این حوزه آشنا شدند.

وی گفت: تا به امروز ۶ مجوز مراکز مشاوره توسط اداره کل ورزش و جوانان استان صادر شده و چشم انداز ما برای سال جاری صدور هفت مجوز است که در صورت صدور یک مجوز دیگر این هدف محقق خواهد شد.

معاون جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین گفت: شبکه سلامت اجتماعی در کنار شبکه های امداد و نجات و رسانه و تولید محتوا فعالیت دارد که با توجه به گستردگی آسیب های اجتماعی، اهمیت این شبکه برجسته تر است.

وی گفت: تاکنون ۷۳ سازمان مردم نهاد در استان مجوز فعالیت دریافت کرده اند و در حوزه سلامت اجتماعی یک سازمان مردم نهاد فعالیت دارد و پنج سمن فعال در حوزه ورزش در این زمینه انتخاب و گزینش شده اند.

۹۳۳ سمن کشوری برای حضور در شبکه سلامت اجتماعی تایید شده اند

دبیر شبکه سلامت اجتماعی سازمان های مردم نهاد جوانان کشور نیز در این جلسه گفت: هزار و ۱۳۴ سمن شرایط حضور در شبکه را دارند که ۹۳۳ مورد آنها تایید شده اند.

جعفر میزوجی افزود:۳۳۰ سمن عضو شورای مرکزی شبکه سلامت اجتماعی کشور هستند و این شبکه در ۳۰ استان راه اندازی شده و در ۲۰ استان نیز شبکه شهرستان ها به صورت کامل شروع به فعالیت کرده است.

وی گفت: شبکه سلامت از مهر ۹۹ شروع به فعالیت کرده و اسفندماه سال گذشته اولین انتخابات سراسری خود را برگزار کرد.

این مسوول با اشاره به برگزاری اولین کارگاه ملی شبکه سلامت اجتماعی سازمان‌های مردم نهاد جوانان کشور از هشتم تا ۱۱ آذرماه به صورت حضوری و مجازی در استان، افزود: این کارگاه در دو روز کامل با حضور مدرسان کشوری برگزار می شود و روسای شبکه های سلامت اجتماعی بعد از سپری کردن دوره آموزشی، فعالیت های رسمی خود را در استان خود آغاز می کنند.

میزوجی افزود:سایت شبکه سلامت اجتماعی شروع به کار کرده و این شبکه در هر حوزه ای می تواند ورود کند و هدف آن سالم سازی اجتماعی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha