احداث ساختمان موزه ملی علوم و فناوری در ایستگاه اجرا

تهران - ایرنا - احداث بخش نخست ساختمان جدید موزه ملی علوم و فناوری ایران در منطقه گردشگری، علمی و فرهنگی عباس آباد با برگزاری مناقصه در بستر سامانه تدارکات الکترونیک دولت در مرحله اجرا قرار گرفت.

به گزارش روز دوشنبه گروه علم و آموزش ایرنا از موزه ملی علوم و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، بنای ساختمان فاخر موزه ملی علوم و فناوری ایران در منطقه گردشگری، علمی و فرهنگی عباس آباد حدود سه هکتار است و با تکمیل این پروژه گامی بزرگ در احداث موزه‌ای در شان تاریخ و تمدن پرافتخار ملت بزرگ ایران و معرفی سهم انکارناپذیری که پیشینیان فرهیخته ما در پیشرفت علم و فناوری در جهان داشته‌اند برداشته می‌شود.

احداث مرحله نخست ساختمان جدید موزه ملی علوم و فناوری ایران در منطقه گردشگری، علمی و فرهنگی عباس آباد با برگزاری مناقصه در بستر سامانه تدارکات الکترونیک دولت و با عضویت نماینده حراست وزارت علوم در کمیسیون معاملات موزه و معاون کل اداره طرح‌های عمرانی وزارت علوم در کمیته فنی و بازرگانی برگزار و یک شرکت مهندسی فعال به عنوان شرکت برگزیده انتخاب شد.

بعد از امضای قرارداد بین موزه ملی علوم و فناوری ایران و این شرکت مهندسی، سیف‌اله جلیلی رییس موزه ملی علوم و فناوری، شروع کار اجرایی ساخت ساختمان جدید موزه را از ابتدای آذر ۱۴۰۰ به شرکت مجری ابلاغ کرد.

به گزارش ایرنا، موزه علوم و فناوری ایران از جاهای دیدنی تهران است و زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری فعالیت می‌کند. این موزه با هدف بازسازی و معرفی دستاوردهای علمی ایران در پیش و پس از اسلام و همچنین نمایش اصول و تئوری‌های دانش و فناوری‌های روز دنیا ساخته شده است.

ساختمان کنونی موزه علوم و فناوری ایران در محل پیشین کتابخانه ملی در خیابان سی تیر و در نزدیکی موزه ملی ایران قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha