توافق سوآپ گازی روابط اقتصادی را استحکام می‌بخشد

تهران- ایرنا- معاون بین‌الملل حزب موتلفه اسلامی توافق گازی با جمهوری آذربایجان و ترکمنستان روابط اقتصادی بین کشورهای منطقه را استحکام بیشتری می‌دهد و این توافق چراغ سبزی به اروپایی‌هاست تا در مساله برجام و مذاکرات منافع خود را در ایران بیشتر ببینند و کمتر به سمت آمریکایی هاگرایش داشته باشند.  

حمیدرضا ترقی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره اهمیت توافق با ترکمنستان و جمهوری آذربایجان درحوزه انرژی گفت: این توافق روابط اقتصادی بین کشورها را استحکام بیشتری می‌بخشد و اختلافات سیاسی را کمرنگ می‌کند.

معاون بین‌الملل حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه توافق با ترکمنستان و آذربایجان در حوزه انرژی نقش موثری در حل منازعات و مسائل مرزی  در منطقه خواهد داشت، ادامه داد: این توافق به طور طبیعی زمینه توسعه مناسبات اقتصادی با اروپا را نیز فراهم خواهد کرد.

ترقی افزود: این توافق چراغ سبزی به اروپایی‌هاست تا در مساله برجام و مذاکرات منافع خود را در ایران بیشتر ببینند و کمتر به سمت آمریکایی‌ها گرایش داشته باشند.  

وی یادآور شد: این توافق بستری برای توسعه روابط اقتصادی ایران با اعضای اکو خواهد شد و دیگر کشورها هم می‌توانند در پرتو این توافق زمینه افزایش مبادلات اقتصادی خود را فراهم کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha