اصفهان رتبه نخست طرح های صنعتی با پیشرفت  ۶۰ درصد را دارد

 اصفهان- ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان گفت: بر اساس آخرین پایش صورت گرفته، اصفهان با حدود یک هزار و ۷۰۰ طرح صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد رتبه نخست را دارد.

ایرج موفق روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با بهره‌برداری از این طرح‌های صنعتی، اشتغال پایدار برای حدود ۶۲ هزار نفر از افراد جویای کار در بخش‌های تولیدی استان، ایجاد خواهد شد.

وی با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۰ با عنوان «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» تصریح کرد: حمایت از فرایند تکمیل ساخت و راه‌اندازی این طرح‌ها در اولویت برنامه‌های اقتصادی استان است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان با اشاره به اینکه این استان در شاخص پیشرفت فیزیکی پروانه تاسیس و طرح توسعه رُتبه سوم کشور را دارد بیان کرد: طرح‌های صنعتی بر اساس پیشرفت فیزیکی، رده‌بندی و برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی می‌شوند.

وی بیان کرد: بیش از ۲۶ هزار میلیارد تومان در ۲ سال اخیر با وجود محدودیت‌ها، تحریم‌ها و کرونا، در بخش صنعت استان اصفهان سرمایه‌گذاری شده است.

موفق افزود: یک هزار و ۲۶۵ فقره پروانه بهره برداری صنعتی در ۲ سال اخیر در این استان صادر شده است.

وی گفت: بیش از سه هزار و ۶۰۰ مجوز جدید ایجادی و توسعه‌ای در ۲ سال گذشته برای سرمایه گذاری در بخش صنعت استان توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان صادر شده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان افزود: برغم تمام محدودیت‌ها، تحریم‌ها و مشکلات آب و محیط زیست، تمام این مجوزها بر اساس تایید اداره کل محیط زیست استان صادر شده است.

وی یادآور شد: با توجه به وجود زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های موجود در این استان،  شرایط خوبی برای سرمایه گذاری صنعتی در اصفهان وجود دارد.

موفق گفت: حدود ۸۱ هزار مجوز صنفی در این مدت در استان صادر شده که مجوزهای ایثارگری صنفی در سازمان و سایر مجوزها توسط اتحادیه ها و با نظارت اتاق اصناف صادر شده است.

وی ادامه داد: بیش از ۲۲۵ هزار واحد صنفی و حدود ۵۶۰ اتحادیه در سراسر استان اصفهان مشغول فعالیت هستند.  

اصفهان با بیش از پنج میلیون نفر جمعیت بیش از ۹ هزار واحد تولیدی کوچک و بزرگ با سرمایه ۲۲۱ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۲۶۳ هزار نفر و حدود ۱۸۰ هزار واحد صنفی، صنعتی‌ترین استان کشور بشمار می‌آید.

این استان یکی از قُطب‌های معدنی و صنایع وابسته به آن در کشور به شمار می‌آید و ۸۲۸ معدن با اشتغال ۹ هزار نفر و سرمایه‌گذاری ثابت ۶۸۹ میلیارد تومان دارد.

سهم اصفهان در صنعت کشور ۱۱ درصد، سرمایه‌گذاری ۱۰ درصد و اشتغال صنعتی ۸ درصد و رتبه این منطقه در طرح‌های نیمه‌تمام صنعتی و تعداد معادن کشور اول و از نظر ذخایر معدنی دوم است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha