۴۷ هزار هکتار از اراضی کشاورزی قزوین تحت پوشش بیمه قرار گرفت

قزوین-ایرنا- معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی استان قزوین گفت: تاکنون ۴۷ هزار هکتار از اراضی استان شامل باغی و زراعی تحت پوشش صندوق بیمه محصولات کشاورزی قرار گرفته است.

محمد طهرانی ها روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام این خبر افزود: از این میزان ۴۵ هزار هکتار مربوط به اراضی زراعی و ۲ هزار هکتار نیز به اراضی باغی اختصاص دارد.

وی اظهار داشت: مهلت بیمه گذاری محصولات کشاورزی زراعی و باغی تا پایان آذر ماه جاری ادامه دارد.

وی با اشاره به استقبال خوب کشاورزان قزوینی از بیمه کردن محصولات،افزود: استان قزوین تاکنون در بیمه گذاری محصولات زراعی رتبه پنجم و در محصولات باغی رتبه هشتم کشور را به خود اختصاص داده است.

طهرانی ها یادآور شد: حق بیمه محصولات کشاورزی برای سال زراعی جاری با افزایش اندکی روبه رو بوده، در حالیکه میزان پرداخت غرامت ها افزایش قابل توجهی یافته و در بعضی محصولات مانند زیتون، انگور و گندم حدود ۲ برابر رشد داشته است.

معاون خدمات بیمه ای بانک کشاورزی استان قزوین با اشاره به هشدار هواشناسی نسبت به ورود موج جدید سرما در پایان این هفته، گفت: از کشاورزان دعوت می کنیم تا بیمه کردن محصولات خود را به روزهای پایانی موکول نکنند چرا که حادثه هیچ گاه خبر نمی کند.

این مسوول یادآور شد: در سطح کشور سه هزار میلیارد تومان غرامت به کشاورزان برای خسارات وارد شده در دوره قبل پرداخت شد که از این میزان ۶۰ میلیارد تومان در استان قزوین بوده است.

وی اظهار داشت: کشاورزان برای بیمه کردن محصولات خود می توانند به مراکز خدمات جهاد کشاورزی یا دفاتر نمایندگی بیمه کشاورزی و شعب بانک کشاورزی مراجعه کنند و اطلاعات لازم را از کارشناسان بیمه ای مستقر در این مکان ها دریافت و ثبت نام کنند.

استان قزوین دارای ۴۸۹ هزار هکتار اراضی کشاورزی است.

این استان در بخش کشاورزی دارای حدود ۸۰ هزار بهره بردار است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha