۹ آذر ۱۴۰۰،‏ ۹:۱۳
کد خبرنگار: 1004
کد خبر: 84560170
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۷ تن زعفران در تربت‌ حیدریه معامله شد

تربت‌ حیدریه- ایرنا- مدیر شعبه کارگزاری بورس تربت‌ حیدریه گفت: مجموع معاملات زعفران ماه گذشته این بورس بر روی ۱۰ نماد نگین و ۲ نماد پوشال، ۱۷ تن و ۳۴ کیلو و ۸۲۶ گرم به ارزش تقریبی ۴۱۳ میلیارد و ۹۲۱ میلیون و ۵۲۶ هزار تومان بوده‌ است.

جواد زبان‌ران، روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بیشترین این میزان معاملات در بین نماد زعفران نگین، مربوط به زعفران نگین طلای سرخ به وزن ۶ تن و ۷۴۲ کیلو و ۷۲۱ گرم به ارزش ۹۶ میلیارد و ۴۸۳  میلیون تومان و کمترین آن مربوط به زعفران نگین قائنات به وزن ۱۴۳ کیلو و ۵۲۸ گرم به ارزش تقریبی ۲ میلیارد و ۱۷۳ میلیون تومان بوده‌است.
وی ادامه داد: هم اکنون زعفران ایران در قالب ۱۰ برند زعفران نگین و ۲ برند پوشال زعفران در بورس عرضه می‌شود.
زبان‌ران افزود: برندهای زرین و طلای سرخ تربت‌حیدریه، روستا، زعفران نوین، زعفران سحرخیز و بهرامن مشهد، ملل و نگین بیرجند و قاینات و وحدت تربت‌جام از برندهای زعفران نگین و برندهای طلای سرخ و سحرخیز مشهد نیز از برندهای پوشال زعفران هستند.
مدیر شعبه کارگزاری بورس تربت‌حیدریه همچنین گفت: هر سال نمادهای زعفران به مدت یک سال تا تاریخ ۳۰ آبان اعتبار داشته و معامله می‌شد و بعد این تاریخ نماد بسته شده و کسی که زعفران در انبار داشت، باید به انبار مراجعه کرده و زعفران خود را تحویل می‌گرفت.
زبان ران تصریح کرد: امسال بورس کالا مدت زمان معامله را ۲ ماه دیگر تمدید کرده و و زمان انجام معاملات بر روی نمادهای کنونی تا ۳۰ دیماه تمدید شده‌ است.
معاملات زعفران در قالب بورس کالا در تربت حیدریه از سال ۱۳۹۲ راه اندازی شد و هم اکنون هفت شعبه کارگزاری بورس در این شهرستان فعال است.
مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha