افزون‌بر ۴۷ هزار سیستان و بلوچستانی در طرح جهش مسکن نام‌نویسی کردند

زاهدان-ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: افزون‌بر ۴۷ هزار و ۷۳۹ متقاضی طرح جهش تولید مسکن از ۲۸ مهرماه سالجاری تاکنون در شهرستان‌های زیر پوشش این اداره‌کل اقدام به نام‌نویسی کرده‌اند.

عطاءاله اکبری روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت:  طرح جهش تولید مسکن که پیش‌بینی می‌شود ضمن خانه‌دار کردن دهک‌های پایین جامعه سبب اشتغال ۷۰ هزار نفر از افراد جویای کار سیستان و بلوچستان شود تا ۱۵ آذرماه جاری در ۱۳ شهر میرجاوه، دوست محمد، زهک، گُشت، زابل، نوک آباد، زاهدان، سراوان، خاش، رامشار، مهرستان، سیرکان و جالق در محدوده تحت پوشش این اداره‌کل ادامه دارد.

وی ادامه داد: بر اساس آخرین گزارشات بیشترین آمار نام‌نویسی کننده در این طرح ملی با ۳۱ هزار و ۶۷۷ نفر به شهر زاهدان و هشت هزار و ۶۳۴ نفر به شهر سراوان اختصاص دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان تاکید کرد: با اقدامات مطلوب صورت گرفته ساخت نخستین واحدهای طرح جهش تولید مسکن استان در قالب یک‌هزار و ۷۶ واحد از ۶ آذرماه جاری در شهرهای زاهدان و زابل آغاز شده است.

وی استفاده نکردن از تسهیلات دولتی در حوزه مسکن از اول انقلاب تاکنون، نداشتن مالکیت شخصی، متاهل بودن و حداقل پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا را از شرایط واگذاری مسکن در طرح جهش تولید مسکن عنوان کرد و افزود: به هنگام نام‌نویسی در سامانه طرح نهضت ملی مسکن هیچ محدودیتی وجود ندارد اما پس از نام‌نویسی و در مرحله استعلامات تمامی موارد به صورت دقیق بررسی می‌شود.

اکبری تصریح کرد: به دلیل وجود شرایط کرونایی و رفاه حال متقاضیان گرامی برای نام‌نویسی در سامانه https://saman.mrud.ir/ نیازی به مراجعه به دستگاه اجرایی خاصی نیست و این اقدام به صورت اینترنتی قابل انجام است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha