کمیته امداد هوشمند می‌شود

تهران - ایرنا - معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه در حال آماده سازی زیرساخت‌های لازم برای الکترونیک کردن فعالیت‌های این نهاد هستیم،گفت: با هوشمندسازی کمیته امداد، همه فعالیت‌ها داخلی و ارائه خدمات آن در بستر الکترونیک قرار خواهد گرفت.

جعفر صباغیان روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از مهمترین دلایل هوشمند سازی کمیته امداد رسیدگی بیشتر به محرومان و نیازمندان جامعه هدف و افزایش سرعت به منظور رفع مشکلات و توانمندسازی آنان است.

وی با اشاره به آماده سازی زیرساخت های لازم برای قرار گرفتن در بستر الکترونیک، اظهار داشت: اجرای این طرح سبب شفافیت بیشتر عملکرد در همه عرصه ها، کاهش هزینه‌های جاری و افزایش سرعت عمل خواهد شد.

صباغیان با بیان اینکه هوشمندسازی ارائه خدمات همچنین سبب افزایش حفظ کرامت محرومان و نیازمندان در بین افراد جامعه خواهد شد، افزود: سرعت عمل، دقت در کار و اعتماد افزایی بین کمیته امداد با خیرین و مردم از دیگر دلایل اجرای طرح هوشمندسازی کمیته امداد است.

وی با بیان اینکه هم اکنون پلت فرم‌های اولیه هوشمندسازی طراحی شده، ادامه داد: به هر میزان فرآیندهای این نهاد چابک باشند سیستم نیز چابک می شود و ارائه خدمات به مردم افزایش خواهد یافت.

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد افزود: اکنون بخشی از این طرح به صورت پایلوت در ۶ استان از جمله خوزستان، لرستان، تهران و بوشهر حال انجام است.

صباغیان تصریح کرد: در این ارتباط هم اکنون پالایش داده ها در سطح کشور در حال انجام است که در اولین قدم پرونده های قدیمی پالایش و سپس در بستر الکترونیکی بارگذاری خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: امیدوارم تا قبل از پایان سال جاری، هوشمندسازی فعالیت ها و ارائه خدمات کمیته امداد در بستر الکترونیک به صورت رسمی و از ۲۲ بهمن یا ۱۴ اسفند ماه همزمان با سالروز تاسیس کمیته امداد به صورت رسمی افتتاح و مورد راه اندازی قرار گیرد.

کمیته امداد در ۱۴ اسفند سال ۱۳۵۷ به فرمان حضرت امام خمینی(ره) با هدف حمایت و توانمندسازی محرومان و نیازمندان کشور راه اندازی شد.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha