۹۲ درصد جمعیت روستایی مریوان از گاز طبیعی بهره‌مند است

سنندج- ایرنا- مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: تاکنون ۱۱۴ روستای مریوان به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل شده و میزان نفوذ گاز در جمعیت روستایی این شهرستان ۹۲ درصد است.

احمد فعله گری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس آخرین آمارها، ۱۳۸ روستای شهرستان مریوان قابلیت گازرسانی دارد و در حال حاضر عملیات گازرسانی به ۱۷ روستا در دست اجرا است.

وی اضافه کرد: تاکنون ۳۲ شهر استان به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل شده و تنها شهر باقی‌مانده، چناره است و با توجه به اینکه در مخزن سد گاران قرار داشت و جابجایی صورت گرفت، امسال عملیات گازرسانی به این شهر هم در دست اجرا قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان یادآور شد: عملیات شبکه‌گذاری و نصب انشعاب داخل شهر چناره انجام شده و همزمان خط انتقال گاز از مریوان به این شهر در حال اجرا و پیمانکار مشغول کار است.

فعله گری ادامه داد: تاکنون بیش از پنج هزار و ۶۰۰ متر لوله گذاری این خط انجام شده ولی در مسیر با یک سری موانع اجرایی مواجه شده‌ایم که با هماهنگی صورت گرفته با ارگان‌های مربوطه در حال برطرف شدن است.

وی به وقوع رانش زمین در حد فاصل سروآباد به مریوان اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه خط سراسری گاز از سمت کامیاران به سروآباد و مریوان عبور کرده، باید جابجایی خط انتقال در این محدوده صورت گیرد.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان یادآور شد: مطالعاتی در بافت زمین شناسی همان مسیر انجام شده است و باید پنج کیلومتر از مسیر خط لوله جابجا شود که با هماهنگی سازمان‌های مربوطه از جمله محیط زیست این کار تا پایان امسال یا در سال آینده اجرا خواهد شد.

در حال حاضر، ۳۲ شهر، یک هزار و ۴۲۸ روستا و ۵۷۵ هزار مشترک در کردستان از خدمات شرکت گاز بهره‌مند هستند، ضریب نفوذ گاز طبیعی در جمعیت شهری ۱۰۰ درصد و جمعیت روستایی ۹۶.۵ درصد و در مجموع شهری و روستایی ۹۸ درصد است.

شهرستان مریوان با بیش از ۱۵۳ هزار نفر جمعیت در فاصله ۱۲۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha