۱۳ واحد دندانپزشکی غیرمجاز در اردبیل پلمب شد

اردبیل - ایرنا - مدیر اداره نظارت و اعتبار بخشی امور درمان دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: امسال ۱۳ مرکز غیرمجاز دندانسازی و لابراتوار پروتزدندانی و دندانپزشکی در این استان پلمپ شده است.

به گزارش ایرنا، روزبه مقدم روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران افزود: این واحدهای غیرمجاز بر اساس گزارش‌های مردمی شناسایی و با هماهنگی اداره اماکن نیروی انتظامی پلمپ و از ادامه فعالیت آنها جلوگیری شد.

وی با اشاره به اینکه در راستای ارتقای سلامت جامعه برخورد با مراکز غیرمجاز در دستور کار قرار گرفته است، بیان کرد: متخلفان با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی و رسیدگی تحویل دستگاه قضایی شدند.

مقدم اظهار کرد: یکی از مشکلات و معضلات بهداشتی دانشگاه‌های علوم پزشکی این است که افراد فاقد صلاحیت بدون داشتن مجوز اقدام به راه‌اندازی واحدهای دندانپزشکی کرده و در امور پزشکی دخالت می‌کنند.

وی اضافه کرد: اداره نظارت دانشگاه علوم پزشکی نحوه فعالیت تمامی مراکز درمانی در سطح استان را به صورت دقیق رصد کرده و با متخلفان این حوزه بدون اغماض و به صورت قانونی برخورد خواهد کرد.

مدیر اداره نظارت و اعتبار بخشی امور درمان دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با بیان اینکه اقدامات غیرقانونی در واحدهای داندانپزشکی غیرمجاز باعث انتقال انواع بیماری‌ها می‌شود، ادامه داد: بهداشت و سلامتی افراد جامعه خط قرمز مسئولان است و هرگز قابل معامله نیست.

وی از مردم خواست ضمن خودداری از مراجعه به واحدها و موسسات غیرمجاز درمانی، هرگونه تخلف یا دخالت غیرمجاز افراد فاقد صلاحیت در امر درمان‌ را از طریق سامانه ۱۹۰ اطلاع دهند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha