سویه جدید کرونا (اومیکرون) چالشی برای المپیک زمستانی چین

تهران- ایرنا - دولت چین روز سه شنبه اعلام کرد گسترش سریع سویه جهش یافته ویروس کرونا «اومیکرون» موجب بروز چالش هایی در میزبانی بازی های المپیک چین در ماه فوریه خواهد بود.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از «فرانس پرس» فرانسه، با وجود اینکه چین با اعمال محدودیت ها و مقررات مرزی و قرنطینه های موفق به مهار ویروس کرونا شده بود، اما شیوع اخیر ویروس جهش یافته دلتا در این کشور مقامات این کشور را در حالت هشدار قرار داد. 

با ظهور و گسترش سویه جدید ویروس کرونا «اومیکرون»، «ژائو لی جیان» سخنگوی وزارت امور خارجه چین امروز در بیانیه ای اعلام کرد: «ما قطعا با چالش هایی برای کنترل و پیشگیری از شیوع  ویروس اومیکرون مواجه خواهیم شد.»

وی در ادامه از دولت آفریقای جنوبی برای تلاش های به موقع و سریع آن برای دادن اطلاعات در خصوص این سویه جدید قدردانی کرد. 

«ژائو لی جیان» در ادامه سخنانش خاطر نشان کرد با توجه به تجارب بسیار ارزشمند پیرامون واکنش های به موقع به این همه گیری کرونا در چین، المپیک زمستانی به خوبی برگزار خواهد شد. 

قرار است هزاران ورزشکار به همراه همراهان و خبرنگاران در هنگام ورود به چین قوانین کشور چین را رعایت کنند. برگزار کنندگان بازی های المپیک ماه هاست که از بزرگترین چالش این کشور برای برگزاری این بازی ها صحبت می کنند. از سوی دیگر مقامات بهداشتی این کشور گفتند آمادگی لازم برای مقابله با سویه جدید اومیکرون را دارند. 

رئیس موسسه کنترل ویروس در مرکز "پیشگیری و کنترل بیماری های چین" نیز در مصاحبه با خبرنگاران گفت: «چین تاکنون فعالیت های بسیار خوب و مهمی در خصوص آمادگی های تکنیکی برای مقابله با ویروس اومیکرون انجام داده است و تحقیقات بسیاری پیرامون تحقیقات اولیه تکنیکی برای واکسن های غیرفعال، واکسن های پروتئینی و واکسن های حامل در دست اجرا دارد. » 

براساس داده های مقامات بهداشتی چین، بیش از یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون نفر در این کشور تا روز گذشته به طور کامل واکسینه شدند.
بازی های المپیک زمستانی پکن ۲۰۲۲ از ۴ تا ۲۰ فوریه ۲۰۲۲ ( ۱۶ بهمن تا ۲ اسفند ۱۴۰۰) و پس از آن بازی های پارالمپیک برگزار می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha