فعالیت صنایع پتروشیمی موجب قطع وابستگی به خارج می‌شود

خرم‌آباد - ایرنا - رییس‌کل دادگستری لرستان گفت: فعالیت پتروشیمی علاوه بر کسب درآمد ارزی، موجب قطع وابستگی صنعتی به خارج کشور می‌شود.

به گزارش ایرنا محمد رزم روز سه‌شنبه در بازدید از پتروشیمی خرم‌آباد اظهار کرد: این مجموعه ۲ محصول مهم پلی‌اتیلن به مقدار ۳۶۰ هزار تن و گاز بوتن ۱ را تولید می‌کند که ۸۵ درصد پلی اتیلن، مازاد بر نیاز داخلی است و به خارج از کشور صادر می شود.

وی گفت: پتروشیمی اهمیت بالایی در زنجیره تولید دارد و یکی از ارکان اصلی صنعت نفت محسوب می شود بنابراین موتور محرک توسعه اقتصادی کشور است، نقش اساسی در تولید ناخالص ملی دارد، مانع از خام فروشی مواداولیه و موجب افزایش ارزش افزوده اقتصادی، ثروت آفرینی و ایجاد اشتغال در جامعه می‌شود. 

وی افزود: تنوع محصولات صنایع پتروشیمی به‌گونه‌ای است که می تواند هزاران کارگاه و کارخانه تولیدی را ایجاد کند و  فعالیت این چنین واحدهایی علاوه بر کسب درآمد ارزی، موجب قطع وابستگی صنعتی به خارج کشور می‌شود.

رئیس کل دادگستری لرستان ادامه داد: در چشم‌انداز افق ۱۴۰۴ پیش‌بینی شده است جمهوری اسلامی ایران باید اولین تولیدکننده مواد و کالاهای پتروشیمی از نظر ارزش در منطقه باشد.

رزم گفت: شرکت پتروشیمی لرستان در مساحت ۱۳۰ هکتار ایجاد شده و اکنون ۹۵۰ نفر در این واحد مشغول به کار هستند که دادگستری نیز در راستای سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری، سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و دستورالعمل حمایت از سرمایه‌گذاری مشروع مصوب قوه قضاییه، تمامی توان خود را در تامین امنیت این‌گونه صنایع مادر و اشتغال‌زا بکار خواهد گرفت.

رزم امنیت را زیربنای رشد و توسعه در هر استان عنوان کرد و افزود: در این راستا شعب متعددی از دادیاری، بازپرسی، محاکم کیفری ۲ و تجدیدنظر به حمایت از بخش‌های سرمایه‌گذاری لرستان اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: چنانچه فردی موجب اختلال در روند تولید،سرقت تجهیزات و به نوعی سبب تعدی و تهدید این‌گونه صنایع شود، به شدت برخورد خواهد شد همانطور که در گذشته نسبت به پرونده‌های مشابه برخوردهایی در استان صورت گرفته است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha