۵۲ درصد از منازل روستایی و شهرهای کوچک کشور نوسازی شده است

کرمانشاه - ایرنا - نماینده ولی‌فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه تاکنون ۵۲ درصد از منازل روستایی و شهرهای کوچک به صورت استاندارد نوسازی و ترمیم شده است، گفت : تا سال ۱۴۱۰ جشن پایان نوسازی را در منازل روستایی و شهرهای کوچک کشور برگزار می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ حجت الاسلام «حسین روحانی‌نژاد» روز سه‌شنبه در آیین معارفه مسوول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمانشاه، افزود :در مناطقی که به صورت استاندارد نوسازی شده حتی یک کشته هم در زلزله نداشته‌ایم و این در حالی است که ما ۵۰ هزار نفر را در زلزله بم از دست دادیم و اگر سالیانه ۹ درصد از این پروژه را پیش ببریم به افق و چشم‌انداز طراحی شده در سال ۱۴۱۰ می‌رسیم.

بنیاد مسکن استان کرمانشاه در زلزله و سیل سال‌های ۹۶ و ۹۸ خوش درخشید

وی کارنامه بنیاد مسکن در استان کرمانشاه را با توجه به زلزله سال ۹۶ و سیل سال ۹۸ بسیار درخشان خواند و اظهار داشت: بنیاد مسکن جزو اولین نهادهایی است که توسط امام راحل تاسیس شد و در این چهار دهه هم نه تنها ماموریت های بنیاد مسکن کم نشده بلکه روز به روز بیشتر هم شده است.

حجت الاسلام روحانی‌نژاد ادامه داد: جمهوری اسلامی در بازسازی منازل تجربه‌های بسیار ارزشمندی دارد و از این نظر جزو بی‌نظیرترین کشورهای دنیا است اما باید این تجربیات طبقه‌بندی می‌شد تا زمانی که کشورهای همسایه دچار بحران شدند بتوانیم حضوری موثر برای کمک به بشریت داشته باشیم که امیدوارم این نقیصه در آینده برطرف شود.

ساخت و بازسازی مسکن برای محرومان ۲ ماموریت اصلی بنیاد

نماینده ولی‌فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در ادامه با اشاره به اینکه ساخت و بازسازی مسکن برای محرومین و اقشار کم‌درآمد ۲ ماموریت اصلی بنیاد مسکن در کشور و مورد تاکید مقام معظم رهبری است، گفت: کسانی که بنیه مالی برای تامین زمین ندارند و یا اینکه زمین دارند اما توانایی ساخت آن را ندارند از نظر ما محروم هستند و باید برای ساخت مسکن به آنها توجه ویژه داشته باشیم.

وی ایران را با توجه به سیل، زلزله، رانش زمین، ترک خوردگی و فرونشست زمین کشوری حادثه‌خیز دانست و گفت: در خصوص همه این موارد مطالعات علمی بسیار خوبی انجام شده و بنیاد مسکن موظف است در کوتاه‌ترین زمان ممکن نسبت به بازسازی و بازگشت امید به دل مردم اقدام کند.

این مقام مسوول ۱۰ هزار نیروی بنیاد مسکن را بزرگترین سرمایه این نهاد اعلام کرد و اظهار داشت: ۷۵ درصد از پرسنل بنیاد مسکن تحصیلات دانشگاهی و بسیاری از آنها تحصیلات تکمیلی مرتبط با عمران دارند که به صورت جهادی و بدون توقع کار می‌کنند و باید بدانید که بنیاد مسکن یک ریال هم از بودجه عمومی کشور برای مصارف خود استفاده نمی‌کند.

در پایان این جلسه حجت الاسلام «مراد کریمی» به عنوان مسوول دفتر نماینده ولی‌فقیه در بنیاد مسکن انقلاب استان کرمانشاه منصوب و حکم خود را دریافت کرد.

۵۲ درصد از منازل روستایی و شهرهای کوچک کشور نوسازی شده است

انجمن خیرین مسکن ساز لازمه هر جامعه ای است

نماینده ولی‌فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همچنین در جلسه مجمع خیرین مسکن ساز استان کرمانشاه هم گزارش این مجمع را بسیار امیدوارکننده دانست و گفت: سهم آورده خیرین چشم گیر بود و در این شرایط که ساخت مسکن بسیار مشکل است، کار بزرگی انجام دادید.

حجت الاسلام روحانی‌نژاد با اشاره به اینکه انجمن خیرین مسکن ساز لازمه هر جامعه ای است ادامه داد : اینکه مردمانی در یک خطه زندگی کنند و نسبت به مشکلات یکدیگر بی تفاوت نباشند بسیار ارزشمند و وجود این مجمع برای جامعه و کشور مفید است به همین دلیل این مجمع باید همیشه سرپا و زنده باشد.

وی در انتها برای کمک به مجمع خیرین مسکن ساز استان کرمانشاه در زمینه‌های مختلف قول مساعدت و همکاری داد.

۵۲ درصد از منازل روستایی و شهرهای کوچک کشور نوسازی شده است

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha