کتابخانه‌های سیار به روستاها می‌روند

طی امضای تفاهم‌نامه همکاری میان شورای فرهنگ و هنر روستا و عشایر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، کتابخانه‌های سیار با هدف ترویج فرهنگ مطالعه به روستاها و مناطق محروم می‌روند.

به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا، به نقل از ستاد ارتباطات رسانه‌ای (فهما)، تفاهم‌نامه همکاری میان شورای فرهنگ و هنر روستا و عشایر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور صبح روز دوشنبه ۸ آذر ماه به امضا رسید.

در آیین امضای این تفاهم نامه حجت‌الاسلام و المسلمین حبیب‌رضا ارزانی، دبیر شورای فرهنگ و هنر روستا و عشایر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور حضور داشتند و علاوه بر امضای تفاهم نامه مذکور نسبت به افزایش همکاری‌های مشترک گفت وگو و تبادل نظر کردند.

توسعه خدمات کتابخانه‌ای در مناطق روستایی، عشایری و محروم با موضوع هدف دبیرخانه روستا و عشایر، ترویج فرهنگ کتابخوانی با هدف توسعه عدالت فرهنگی در مناطق هدف، اجرای برنامه‌های فرهنگی آموزشی با محوریت کتابخانه‌های سیار در مناطق هدف در این تفاهم‌نامه از جمله اهداف امضای این تفاهم است.

در نخستین گام اجرایی این تفاهم نامه مقرر شد تا شورای فرهنگ و هنر روستا و عشایر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هزینه تهیه دو دستگاه خودرو وانت، به منظور راه‌اندازی دو کتابخانه سیار ویژه مناطق روستایی محروم در دو استان کرمان و سیستان و بلوچستان را تقبل کرده و در مقابل نهاد کتابخانه های عمومی کشور نیز در حوزه آماده‌سازی این دو کتابخانه سیار ورود کرده و مواردی نظیر قفسه‌بندی، تامین کتاب و همچنین کتابدار را عهده دار شود؛ ضمن اینکه کتابداران این دو خودرو به عنوان راننده سیار کتابخانه‌ نیز فعالیت می‌کنند.

مدت زمان تفاهم‌نامه مذکور به مدت پنج سال شمسی از تاریخ امضا اعلام شده و در صورت موفقیت طرح ها و رضایت طرفین قابل تمدید است، همچنین مناطق هدف در این تفاهم‌نامه  با پیشنهاد طرفین انتخاب خواهد شد.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha