۲ هزار مددجوی بهزیستی شیروان پشت نوبت برقراری مستمری هستند

بجنورد- ایرنا- رییس اداره بهزیستی شیروان گفت: اینک از چهار هزار و ۲۳۵ مددجوی تحت پوشش این نهاد در شهرستان، ۲ هزار نفر آنها مشمول پرداخت مستمری هستند.

به گزارش ایرنا علی اکبر آرام روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پرداخت مستمری براساس بعد معلولیت و تعداد خانوار برای هر نفر ماهانه از سه میلیون و ۵۰۰ هزار تا ۱۱ میلیون ریال متغیر است.

وی خاطرنشان کرد: مهم ترین مشکل معلولان شهرستان عدم پرداخت مستمری است که با پیگیری های صورت گرفته تا پایان امسال برقرار خواهد شد.

آرام در خصوص مسکن این قشر هم گفت: طبق تفاهم نامه سه جانبه برای خانوار دارای ۲ معلول در شهر، یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال کمک بلاعوض و در روستا، ۸۵۰ میلیون ریال و برای خانوارهای تک معلول در سطح شهر و روستا ۵۰۰ میلیون ریال کمک بلاعوض پرداخت می شود که امتیاز انشعابات برای آنان رایگان است.

 رییس اداره بهزیستی شیروان بیمه درمانی، سهمیه اشتغال سه درصدی معلولان در ارگان های دولتی، اهدای اقلام توانبخشی، خدمات فیزیوتراپی، توان پزشکی، پرداخت کمک هزینه تحصیلی، حق پرستاری برای معلولان ضایعه نخاعی و غیره را از دیگر خدمات ارائه شده این نهاد به مددجویان تحت پوشش ذکر کرد.

وی برگزار جشنواره فرهنگی ورزشی، نمایشگاه حرفه آموزی، افتتاح ۲ باب خانه کوچک نگهداری معلولان ذهنی، تقدیر از معلولان موفق، توزیع کمک موردی به ۲۰۰ نفر از معلولان را از جمله برنامه های این هفته عنوان کرد.

شهرستان شیروان با ۱۵۷ هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha