طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت در کمیسیون اجتماعی بررسی شد

تهران- ایرنا- ادامه بررسی طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت در دستور کار کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، مجید انصاری در گفت‌ وگویی در توضیح دستور کار امروز -سه‌شنبه - کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: در این نشست ادامه بررسی طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت در دستور کار قرار گرفت و قبلا توافق شده بود که دولت در این زمینه لایحه ارائه دهد.  کمیسیون اجتماعی مجلس تا زمانی که دولت این لایحه را ارائه دهد به ادامه بررسی طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت خواهد پرداخت.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: در این نشست مقرر شد که تمام دستگاه‌های مشمول ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه و سازمان‌های واسطه و شرکت‌های تابعه شامل این قانون شوند.

انصاری اضافه کرد: براساس آنچه در کمیسیون مصوب شد بعد از این تنها باید دو نوع قرارداد موقت و رسمی برای جذب نیرو توسط دستگاه‌ها وجود داشته باشد به این صورت که ابتدا یک قرارداد یکساله تنظیم شود و چنانچه عملکرد فرد مطلوب باشد و دستگاه مربوطه نیز از وی رضایت داشته باشند، در مرحله بعد قرارداد دو ساله با این فرد تنظیم می‌شود سپس بعد از گذشت این سه سال کمیته‌ای متشکل از مسوولان دستگاه مربوطه تشکیل شده و عملکرد این نیرو را مورد ارزیابی قرار می‌دهند و اگر قابل قبول بود در قالب رسمی استخدام خواهد شد.

وی، با اشاره به مهمانان حاضر در این نشست، گفت: در این نشست معاون سازمان اداری و استخدامی کشور و نمایندگانی از دیوان محاسبات، سازمان برنامه و بودجه و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha