فرزندان شهدا سفیران صلح جمعیت هلال احمر شدند

تهران - ایرنا - جمعی از فرزندان شهدا در دیدار با رئیس جمعیت هلال احمر، سفیران صلح جمعیت هلال‌احمر شدند.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛  بعد از ظهر امروز سه شنبه جمعی از فرزندان و خانواده های شهدا با حضور در جمعیت هلال احمر از زحمات دکتر پیرحسین کولیوند در بیمارستان خاتم الانبیا (ص) با اهدای لوحی تجلیل و قدردانی کردند.

در جریان این دیدار فرزندان شهدا با تقدیر از رئیس جمعیت هلال احمر بواسطه خدمت به خانواده شهدا و جانبازان در دوران خدمت در بیمارستان خاتم الانبیا (ص)، مردم داری و مدیریت جهادی دکتر کولیوند را کم نظیر توصیف کردند و بواسطه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از ایشان قدردانی کردند.

 پیرحسین کولیوند نیز در این دیدار با اشاره به این که خدمت به خانواده شهدا یک فضیلت بزرگ است که خداوند توفیق آن را نصیب کرده است، گفت: امروز ضرورت دارد تا فرزندان و خانواده های شهدا در کنار جمعیت هلال احمر حضور داشته باشند تا با کمک آن ها بتوان بیانیه گام دوم انقلاب را عملیاتی کرد و جنبه های مختلف آن را در دستور کار قرار داد.

وی افزود: امروز وظیفه همه ما این است که از خون شهدا پاسداری کنیم و به لطف نظام اسلامی این شرایط فراهم شده است تا به خانواده های شهدا خدمت کنیم و از آرمان های شهدا دفاع کنیم. در همین راستا ضرورت دارد تا خانواده شهدا نیز به کمک جمعیت هلال احمر آیند تا به مظلومین و افراد بی بضاعت جامعه یاری رسانی شود.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به این که افزایش تولید باید یکی از اقدامات ما در مسیر خدمت به مردم باشد، خاطرنشان کرد: تحول در جمعیت هلال احمر امروز یک امر ضروری است که مشخصا در حوزه امداد و نجات، نهادینه کردن بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، تقویت روابط بین المللی با کشورهای مسلمان و همسایه و افزایش تولیدات پزشکی و دارویی باید با سرعت بیشتری انجام شود.

رئیس جمعیت هلال احمر در بخش دیگری از این دیدار ضمن بیان این که هلال احمر باید به محلی برای تسکین آلام نیازمندان و آسیب دیدگان بدل شود، تاکید کرد: امروز باید این ظرفیت در هلال احمر ایجاد شود تا مراجعه کنندگان به بخش های مختلف درمانی و دارویی این جمعیت با دست خالی برنگردد و تمام تلاش ما نیز این خواهد بود تا با افزایش تولیدات داخلی، کمبودهای موجود را جبران کنیم.

کولیوند با تاکید بر این که خانواده شهدا اسوه جهاد و از خودگذشتگی هستند، گفت: فرزندان شهدا امروز به عنوان سفیران صلح جمعیت هلال احمر باید در عرصه بین المللی حاضر شده و دیپلماسی ایثار را نهادینه کنند و چهره صلح طلبانه جمهوری اسلامی ایران را به جهانیان نشان دهند.

در پایان این نشست نیز، خادمان امام حسین (ع) با اهدای شال متبرک به عتبات عالیات از زحمات دکتر پیرحسین کولیوند در عرصه های مختلف کشور قدردانی و تشکر کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha