۷۰۰ کیلومتر از راه‌های استان اردبیل  دارای ردیف ملی است

اردبیل-ایرنا-نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: بهسازی راه‌های این استان در دستور کار بوده و ۷۰۰ کیلومتر از آنها دارای ردیف ملی است.

صدیف بدری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با تلاش و پیگیری‌های لازم  جاده‌های  اردبیل – سرچم، اردبیل – نمین – آستارا، امیرکندی – رضی ، گرمی - بیله‌سوار، پارس‌آباد - سربند ، سربند - مشگین‌شهر و  نیر – سراب دارای ردیف ملی شده است.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در کنار اعتبارات مناسب ملی از طریق فاینانس بانکی برای اکثر راه‌های استان منابع خوبی در نظر گرفته شده که با  تلاش اداره کل راه و شهرسازی سعی بر تکمیل بزرگراه‌ها در زمان مقرر است.

بدری با بیان اینکه  با تکمیل و اجرای پروژه سرچم - اردبیل، بزرگراه اردبیل به مرکز کشور متصل شده و امکان دسترسی به استان‌های همسایه نیز به صورت ایمن فراهم می‌شود افزود: پروژه بزرگراهی اردبیل-سرچم در هفت قطعه قابل اجراست و برای تکمیل آن ضروری است اعتبارات لازم تامین شود.

 وی اظهار کرد: هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای تسویه مطالبات پیمانکاران در سال گذشته پرداخت شده و با همکاری بانک صادرات چهار هزار میلیارد ریال فاینانس برای پروژه بزرگراهی اردبیل - سرچم در نظر گرفته شده است.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس گفت: قطعه اول  و دوم این پروژه در دست اجراست و قطعات بعدی هم برای اجرا به پیمانکار واگذار شده است.

بدری درباره  طرح اتصال راه آهن  به شبکه ریلی جمهوری آذربایجان از طریق پارس آباد مغان افزود:اتصال این پروژه به پارس آباد  مغان قطعی است و برای اجرایی شدن آن تلاش می‌شود.
۷۰۰ کیلومتر از راه‌های استان اردبیل  دارای ردیف ملی است

وی  افزود: مطالعات فاز اول امتداد طرح راه‌آهن اردبیل به پارس‌آباد مغان نیز انجام و اجرای آن در سال ۱۴۰۰ پیش‌بینی شده است، ضمن اینکه اتصال آن به شبکه ریلی جمهوری آذربایجان نیز در برنامه کاری قرار دارد.

بدری اظهارکرد: اجرای طرح راه‌آهن اردبیل به مغان از جمله موضوعات در حال پیگیری نمایندگان و مسئولان استان است و با ادامه احداث آن تا گمرک مرزی در شهرستان بیله‌سوار و پارس‌آباد مغان در واقع  کل استان به شبکه ریلی کشور متصل خواهد شد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس از اخذ ردیف ملی برای پروژه راه آهن اردبیل - پارس آباد مغان  در بودجه سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت:با اتصال راه آهن اردبیل به مغان و رسیدن به مرز ایران و جمهوری آذربایجان در واقع شاهد تکمیل کریدور ریلی شمال - جنوب کشور در استان اردبیل خواهیم بود.

استان اردبیل ۱۸۵ کیلومتر بزرگراه، ۷۱۶ کیلومتر راه اصلی، ۷۰۲ کیلومتر راه فرعی و چهار هزار و ۷۳۸ کیلومتر راه روستایی دارد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha