دستگیری سارقان کابل‌ مخابراتی و اخبار کوتاه لرستان

خرم‌آباد - ایرنا - دستگیری سارقان کابل مخابراتی، برق رسانی به یک روستا، معرفی صنعتگران برای دریافت وام و اعلام آمادگی جهاد دانشگاهی برای چاپ کتاب‌ های علمی از جمله عناوین اخبار کوتاه لرستان در روز چهارشنبه ۱۰ آذر است.

برق رسانی به یک روستا در پلدختر

رییس اداره برق معمولان گفت: ۱۰۰ میلیون تومان برای برق دارشدن روستای صیادمنصور آمیران کوشکی از توابع این بخش هزینه شده است.

"علی محمودی" اظهار کرد: یک دستگاه پست ۵۰ کیلوولت برای تقویت ولتاژ برق این روستا نصب شد که با افتتاح آن ۱۴ خانوار از نعمت برق برخوردار شدند.

دستگیری سارقان کابل مخابراتی در پلدختر 

فرمانده انتظامی پلدختر گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت کابل های شرکت مخابرات در نقاط حاشیه ای این شهرستان، موضوع در دستور کار پاسگاه انتظامی جایدر قرار گرفت.

سرهنگ "علی امانی" اظهار کرد: در این راستا سه سارق شناسایی و دستگیر شدند که در تحقیقات فنی پلیس و رویارویی با مستندات، به ۲ فقره سرقت کابل های مخابراتی در اطراف شهر پلدختر اعتراف کردند.

وی افزود: ماموران انتظامی از این سارقان ۱۵۰ متر کابل و چند عدد سیم چین بزرگ کشف کردند.

معرفی ۲۱۶ صنعتگر لرستانی برای اخذ تسهیلات به بانک

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان گفت: ۲۱۶ صنعتگر استان برای دریافت تسهیلات مشاغل خانگی به بانک های عامل معرفی شدند.

سید امین قاسمی افزود: در مرحله اول، پایش و صحت‌سنجی فعالان این رشته توسط جهاد دانشگاهی انجام، سپس اسامی به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال شد.

وی ادامه داد: عمده رشته‌های گلیم‌بافی، ماشته‌بافی، حرمی‌بافی، قلم‌زنی، تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی و تولیدات دست‌دوز مشمول دریافت این تسهیلات می‌شوند.

آمادگی جهاد دانشگاهی لرستان برای چاپ کتاب های علمی

رییس جهاد دانشگاهی لرستان گفت: کتاب های علمی و دانشگاهی توسط این نهاد چاپ و نشر می شود.

امین سلاحورزیان اظهار داشت: سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی لرستان با کادری مجرب و متخصص آمادگی کامل دارد تا در زمینه چاپ و نشر کتب علمی و دانشگاهی با پژوهشگران و دانشگاهیان استان همکاری داشته باشد.

وی گفت: علاقه‌مندان به چاپ کتاب‌های علمی و دانشگاهی می‌توانند با این انتشارات به شماره ۳۳۲۱۴۷۳۳-۰۶۶ تماس گرفته و از مراحل ارزیابی و چاپ کتاب مطلع شوند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha