استاندار قزوین: بنیاد مسکن، مظهر خدمت رسانی در انقلاب اسلامی است

قزوین - ایرنا - استاندار قزوین، بنیاد مسکن را یکی از مظاهر مشهود خدمت رسانی در انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و گفت: وجود این نهاد، تحولات زیادی را در روستاها و شهرها طی ۲ دهه گذشته ایجاد کرده است.

به گزارش ایرنا، محمدمهدی اعلایی روز چهارشنبه در دیدار با مدیرکل و معاونان بنیاد مسکن استان، تصریح کرد: وسعت خدمت رسانی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به روستاها و شهرها را می توان در آمار تلفات ناشی از حوادث غیرمترقبه مانند سیل و زلزله مشاهده کرد که در گذشته خسارت و صدمات جانی و مالی زیادی به همراه داشت اما خوشبختانه امروز با اقدامات صورت گرفته، شدت این آسیب ها بسیار کاهش یافته است.

استاندار قزوین خاطرنشان کرد: خدمات ارایه شده از سوی این نهاد انقلابی با اجرای پروژه هایی مانند طرح هادی در روستاها، علاوه بر بالا بردن سطح کیفی زندگی این مناطق، رغبت زندگی افراد را در روستاها نسبت به گذشته افزایش داده است.

به گفته وی، اجرای طرح هادی همچنین باعث افزایش برخی از ظرفیت های روستایی مانند حوزه گردشگری و ایجاد فرصت های شغلی در بخش صنایع دستی روستاها شده است.

اعلایی با بیان اینکه وظایف بنیاد مسکن در آینده نیز باید با شدت و علاقه بیشتری ادامه داشته باشد، تصریح کرد: حضور این نهاد در حوزه بازسازی اماکن آسیب دیده از حوادث غیرمترقبه مسوولیت مضاعفی است که بر عهده بنیاد مسکن گذاشته شده و این از ویژگی ها و ظرفیت و چابکی این نهاد است و قزوین نیز در این زمینه بایستی همواره جزو برترین ها در کشور باشد.

وی با بیان اینکه قزوین در حوزه جهش ملی مسکن باید حرف های زیادی برای گفتن داشته باشیم، افزود: باید با ابتکار، خلاقیت و بهره مندی از ظرفیت های قانونی و بومی در بهبود جانمایی های صورت گرفته و افزایش حجم تولید مسکن تلاش بیشتری نسبت به گذشته صورت پذیرد.

استاندار قزوین اضافه کرد:امروزه بر اثر تورم و افزایش قیمت ها در بازار مسکن،بخشی عظیمی از درآمد مردم برای تامین مسکن هزینه می شود که این موضوع می طلبد تا در این بخش توجه ویژه ای داشته باشیم و با استفاده از ظرفیت افراد توانمند و خیر برای تامین مسکن بی بضاعتان و اقشار ضعیف اقدام کنیم.

در ادامه این نشست، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از آخرین وضعیت ساخت و سازها در حوزه مسکن مهر، اقدام ملی مسکن و جهش ملی مسکن و همچنین پروژه های در دست احداث از سوی این نهاد در سطح استان گزارشی ارایه داد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha