۱۰ آذر ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۵۷
کد خبرنگار: 1432
کد خبر: 84561623
۰ نفر

برچسب‌ها

نشست میز ملی توسعه صادرات خرما در دشتستان آغاز شد

بوشهر- ایرنا- درحاشیه سومین نمایشگاه بین‌المللی تخصصی خرما دراستان بوشهر، نشست میز ملی توسعه و صادرات خرما روز چهارشنبه با حضور معاونان وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت و شماری از مسئولان استانی و کشوری در شهر برازجان مرکز شهرستان دشتستان آغاز شد.

معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: در این نشست مسائل مربوط به خرما از زنجیره تولید تا صادرات مطرح و بررسی می‌شود.

ابوالقاسم محمدزاده در این ارتباط در گفت وگو با ایرنا افزود: تدوین بسته حمایتی دولت از خرما، تخصیص اعتبار برای اصلاح باغ‌ها و مبارزه با آفت‌ها، مسائل مربوط به برگشت ارز حاصل از صادرات محصولات کشاورزی بویژه خرما و پیگیری مصوبه‌های جلسه‌های قبل را از جمله مسائلی عنوان کرد که قرار است به صورت خاص در این نشست میز ملی خرما در دشتستان مطرح شود.

وی تدوین بسته تبلیغی ترویجی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با همکاری سازمان صدا و سیما و اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی به منظور افزایش سرانه مصرف ملی خرما به عنوان غذای اُرگانیک و سالم را از جمله دیگر موارد مورد بحث میز ملی خرما در این نشست عنوان کرد.

محمد زاده اضافه کرد: در این نشست نمایندگان اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، مدیران وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و امور خارجه حضور دارند.

نمایشگاه بین المللی تخصصی خرما و صنایع وابسته به آن از ۹ آذر در محل نمایشگاه‌های بین المللی استان بوشهر افتتاح و تا روز جمعه ۱۲ این ماه ادامه دارد.

برگزاری میز همایش ملی خرما از جمله برنامه‌های حاشیه این نمایشگاه در استان بوشهر است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha