رییس بسیج ورزشکاران: ورزش همگانی بصیرت را در جامعه رواج می‌دهد

تهران- ایرنا- رییس سازمان بسیج ورزشکاران گفت: ورزش همگانی یک فرهنگ همگانی است و این دو با هم آمیخته‌اند. اگر به دنبال رواج فرهنگ بصیرت، معنویت و آمادگی جسمانی در جامعه هستیم باید ورزش همگانی را رواج دهیم.

به گزارش ایرنا، «مهدی میرجلیلی» روز چهارشنبه در مراسم آیین تجلیل از مربیان برتر جهادی کشور با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و ورزشکاران اظهار داشت: باید از افشین ملایی رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی برای برگزاری برنامه پیاده روی بمناسبت هفته بسیج تشکر کنم.

وی با اشاره به اینکه وظیفه مربی تنها آموزش مهارت و آمادگی جسمانی نیست، گفت: مربی وظیفه پرورش روح معنویت را در ورزشکاران برعهده دارد. مربیگری شغل انبیاست زیرا باید تلاش کند تا انسان را به خدا برساند. مربی جهادی نیازمند به تفکر و روحیه جهادی است. به هر فردی جهادی و بسیجی نمی‌گویند. باید این مربیان برتر قدر خود را بدانند زیرا به عنوان مربیان جهادی ورزش همگانی انتخاب شده‌اند.

رییس سازمان بسیج ورزشکاران بیان کرد: باید به این عنوان افتخار کنید. مربیان باید با آن تفکر جهادی و بسیجی برای پرورش ورزشکاران تلاش کنند و آن‌ها افتخار خدمت به ورزش کشور را برای ایجاد شور و نشاط در جامعه بر عهده دارند. در واقع مربیان از جان خود مایه می‌گذارند تا انسان برتری را به جامعه تحویل دهند.

وی اضافه کرد: باید مربیان معنویت و اخلاق را در ورزشکاران ایجاد کنند. ورزش همگانی یک فرهنگ همگانی است و این دو با هم آمیخته‌اند. اگر به دنبال رواج فرهنگ بصیرت، معنویت و آمادگی جسمانی در جامعه هستیم باید ورزش همگانی را رواج دهیم.

میرجلیلی خاطرنشان کرد: مربیان با تفکر بسیجی و خلاقیت خود می‌توانند کلید طلایی حل مشکلات باشند. بسیج در همه عرصه‌ها حضور دارد و امیدوارم با کمک مربیان و روحیه جهادی آنها وارد میدان عمل برای ارتقا کشور و نظام شوند. ورزش دروازه صعود به معنویت است. از تلاش مربیان جهادی تقدیر می‌کنم. حکم جهاد برای ما صادر شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha