۱۱ آذر ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۴۴
کد خبرنگار: 1239
کد خبر: 84561702
۰ نفر

برچسب‌ها

آبادانی‌ها مقابل پیکان برد می‌خواهند

آبادان - ایرنا - ۲ تیم صنعت‌نفت آبادان و پیکان تهران شنبه آینده در چارچوب رقابت‌های لیگ برتر فوتبال در آبادان به مصاف یکدیگر خواهند رفت و آبادانی‌ها بعد از چند هفته پیروز نشدن خواهان برد تیمشان هستند.

به گزارش ایرنا تیم فوتبال صنعت‌‍‌نفت آبادان در حالی میزبان پیکان تهران است که برای صعود در جدول نیاز به سه امتیاز این دیدار دارد.

این تیم با ادامه روند نتایج ضعیف خود در لیگ برتر و پس از تساوی خانگی برابر استقلال تهران، در حالی به دیدار پیکان می‌رود که تیم رقیب هفته گذشته برابر میهمانش گلگهر سیرجان تن به شکست داد.

۲ تیم در شرایطی رودرروی هم قرار می‌گیرند که در سه هفته اخیر رنگ پیروزی را ندیده‌اند و برای فرار از بحران نیاز به سه امتیاز این دیدار حساس دارند.

 پیکان تهران که در این فصل فراتر از انتظار ظاهر شده با از دست دادن امتیازهای مهم در چند هفته اخیر از صدر جدول فاصله گرفت و برای بازگشت به روزهای اوج به آبادان سفر خواهد کرد.

در این هفته و روزی که استقلال و پرسپولیس تهران ۲ رقیب اصلی پیکان برابر هم قرار خواهند گرفت، بهترین فرصت برای تیم تهرانی است تا با پیروزی بر صنعت‌نفت آبادان فاصله خود با حداقل یکی از رقیبان را زیاد کند.

شاگردان سیدمجتبی حسینی انگیزه زیادی برای شکست صنعت‌نفت دارند هر چند نفتی‌ها هم برای کسب نخستین پیروزی خانگی انگیزه بالایی دارند.

 ۲ تیم در حالی یکی از حساس‌ترین دیدارهای این هفته لیگ را برگزار می‌کنند که یکی از آنها متوقف و دیگری شکست را پذیرا شد لذا تساوی در این دیدار برای صنعت‌نفت کمتر از شکست نیست.

شاگردان علیرضا منصوریان برای بهبودی جایگاه در لیگ برتر راهی جز پیروزی در این بازی ندارند.

صنعت‌نفت در هفت بازی اخیر خود فقط یک پیروزی برابر حریفانش کسب کرده، جایگاه خوبی در جدول ندارد و وارد بحران شده از این رو در این دیدار برای صعود در جدول راهی جز کسب سه امتیاز برابر پیکان نخواهد داشت.

پیکانی‌ها در تدارک حملات پردامنه و خطرناک از بهترین‌های لیگ هستند و شاگردان مجتبی حسینی در میانه میدان به خوبی مهاجمان خود را تغذیه می‌کنند.

میل به هجوم تیم تهرانی برای خط دفاعی صنعت‌نفت خطرناک است هرچند مدافعان نفت برابر استقلال بسیار باهوش و مقتدر نشان دادند.

شاگردان علیرضا منصوریان که نتوانستند انتظارات را برآورده کنند اکنون برای فرار از بحران فعلی راهی جز پیروزی برابر پیکان ندارند البته نفتی‌ها این روزها به نبردن عادت کرده‌اند هر چند در سه بازی گذشته خود برابر سه مدعی اصلی قهرمانی ۲ امتیاز بدست آوردند اما پیروز نشدن در خانه برای هواداران این تیم قابل قبول نیست.

پیکان تهران با هفت گل زده و پنج گل خورده دارای خط دفاعی متوسط است و این نقطه ضعف می‌تواند برای شروین بزرگ مهاجم صنعت‌نفت فرصتی باشد تا پای خود را به گل باز کند.

البته پیکانی‌ها با داشتن مجتبی حقدوست در نوک حمله یکی از زهردارترین خط حمله‌های لیگ برتر را در اختیار دارند و این بازیکن با انگیزه برای حضور بین مدعیان عنوان آقای گلی برابر خط دفاعی شکننده نفتی‌ها به میدان خواهد رفت.

صنعت‌ نفت آبادان با یک برد، ۲ تساوی و چهار باخت با پنج امتیاز در رده سیزدهم جدول رده‌بندی رقابت‌های لیگ برتر قرار دارد و به دنبال کسب دومین پیروزی این فصل است تا جایگاهش را در جدول سر و سامان دهد.

در آن سوی میدان نیز پیکان تهران با سه برد، ۲ تساوی و ۲ باخت با ۱۱ امتیاز در رده ششم جدول رده‌بندی جای گرفته و به دنبال کسب چهارمین پیروزی فصل است تا اختلاف خود با رقیبانش را در بالای جدول کاهش دهد.

تقابل اسماعیل بابایی و امیرحسین جدی برابر زوج خط میانی نفت که متشکل از طالب ریکانی و مهدی نفی است می‌تواند از تقابل‌های دیدنی این دیدار باشد.

هافبک‌های تیم مجتبی حسینی از خطوط میانی دارای جنگندگی و دوندگی بالا هستند و در آن سوی میدان نیز طالب ریکانی و حکیم نصاری از تکنیکی‌ترین خطوط میانی لیگ به شمار می‌روند.

تقابل محمد طیبی و مجتبی حقدوست در خط دفاعی صنعت‌ نفت و نادر محمدی و شروین بزرگ در خط دفاعی پیکان و پیمان رنجبری و محمدرضا غبیشاوی در خط میانی از دیدنی‌های این دیدار خواهد بود.

یکی از بازیکن تیم فوتبال صنعت نفت آبادان درخصوص این دیدار گفت: بازی دشواری برابر پیکان پیش رو داریم زیرا این تیم در حد یک مدعی ظاهر شده و برابر ما برای پیروزی به سختی تلاش خواهد کرد.

محمد طیبی افزود: پیکان تیمی نیست که بتوان برابر آن به سادگی امتیاز گرفت بلکه باید برابر آنها جانب احتیاط را رعایت و با کمترین اشتباه بازی کرد.

وی ادامه داد: ما برای کسب سه امتیاز این دیدار دست از تلاش بر نمیداریم و فوتبال هجومی ارایه خواهیم داد تا ضمن کسب سه امتیاز جایگاه خود را در جدول بهبود بخشیم.

دیدار تیم‌های فوتبال صنعت‌نفت آبادان و پیکان تهران از هفته هشتم مسابقات لیگ برتر شنبه هفته آینده در ورزشگاه بدون تماشاگر تختی آبادان برگزار خواهد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha