دانش آموختگان ناجا فداییان مردم هستند

تهران - ایرنا - جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا، دانش آموختگان نیروی انتظامی را بر رعایت مردم داری به عنوان یک اصل مهم دعوت کرد و گفت: به فرموده امام علی(ع) «شما دژ مستحکمی برای مردم هستید»؛ در واقع شما به گونه ای ساخته شده‌اید و آموزش دیده‌اید که فداییان مردم باشید.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار محمد شرفی روز چهارشنبه در چهل و چهارمین مراسم میثاق مجاهدان فی سبیل الله دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی امین، دانش آموختگان را به رعایت چند اصول مهم از جمله ولایتمداری، مردم داری، استمرار آموزش و پژوهش و ... توصیه کرد و اظهار داشت: یکی از کارکردهای اصلی دانشگاه تربیت نیروی انسانی ماهر، متدین، ولایی، دارای مهارت های حرفه ای و شغلی است و اینکه دانشگاه با تمام توانمندی خود تلاش کرده شما را به این مرحله از دانش آموختگی برساند، قابل تقدیر و تحسین است.

وی خاطرنشان کرد: استمرار آموختن و تلاش در راستای تربیت و تهذیب از موارد مورد تاکید مقام عظمای ولایت امام خامنه ای عزیز مد ظله العالی است که باید مورد اهتمام ویژه قرار بگیرد که نیروی انتظامی خوشبختانه سازمانی بهره مند از فناوری های نوین، یادگیرنده، مسئولیت گرا و دارای کارکنان حرفه ای، دارای روحیه اقناع سازی و مشارکت پذیری است که مورد رضایتمندی آحاد جامعه نیز قرار گرفته است.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا با تاکید بر اینکه این سازمان نیروی هایی را آموزش می دهد تا از ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دفاع کنند، تصریح کرد: این بدین معناست ما شرایطی را مهیا آورده ایم که در برابر تهدیدات (خارجی - داخلی) با تمام قوا ایستادگی کنیم؛ از ارزش های این نظام مقدس چه در زمان صلح و جنگ دفاع و از هرگونه سلطه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی نسبت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و مردم عزیزمان به موقع دفاع خواهیم کرد.

سردار شرفی خاطرنشان کرد: از اینکه اکنون شما به حدی از رشد، بلوغ و بالندگی رسیده اید و قادر هستید با قدرت اقناع سازی و مردم داری شرایطی را مهیا کنید که رضایتمندی مردم و میزان مشارکت آن ها در امور حاکمیتی و سیاسی بالا برود یعنی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بر اساس شاخص های جهانی از اقتدار کافی برخوردار است.

وی تصریح کرد: امروز علاوه بر بهره مندی از فناوری و تکنولوژی های روز دنیا، توجه به سرمایه های انسانی در درون سازمان می تواند نیروی کارآمد و موثر در تمامی عرصه های خدمتی را فراهم کند.

لزوم آموزش مستمر و پژوهش در کنار انضباط اداری و کاری

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا دانش آموختگان را به رعایت چند اصول تاکید کرد و گفت: آموختن مستمر و پژوهش از جمله اصولی است که دانش آموختگان باید آن را مورد توجه قرار دهند، نباید نسبت به دیگران از نظر کسب علم و دانش عقب بمانیم به روز رسانی یکی از انتظاراتی است که دانشجویان بایستی آن را مورد اهتمام ویژه قرار دهند.

سردار شرفی خاطرنشان کرد: بایستی انضباط اداری و کاری به عنوان یکی از اصول مهم مدنظر قرار داده شود در واقع این اصول مهم بایستی در پادگان ها و به صورت فردی نیز به جدیت رعایت شود در غیر این صورت در میدان عمل به نتایج مطلوب نخواهیم رسید.

وی با تاکید بر رعایت مردم داری به عنوان یک اصول مهم مورد توجه دانش آموختگان خاطرنشان کرد: به فرموده امام علی (ع) «شما دژ مستحکمی برای مردم هستید»؛ در واقع شما به گونه ای ساخته شده اید و آموزش دیده اید که فدائیان مردم باشید و در شرایط بحرانی مردم به شما اعتماد کنند و در امنیت باقی بمانند.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا گفت: همه باید در طول ۳۰ سال خدمت به تعهدات سازمانی و آموزه ها متعهد و مدافع مظلومان باشیم.

سردار شرفی ادامه داد: دین مداری از دیگر اصول مورد تاکید است؛ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بر پایه ارزش های دین پایه‌گذاری شده لذا همه ما علاوه بر حرفه شغلی و سازمانی و انجام ماموریت های محوله بایستی شاخصه های دینی را در تمامی امور رعایت کنیم و به فکر آخرت و حسابرسی باشیم.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا گفت: ما همه را به عمل صالح دعوت می کنیم زیرا خداوند نیز به او عزت می دهد و سربلند نگه می دارد و محبوب تمامی قلوب خواهد شد؛ هرکس ایمان داشته باشد هرگز نخواهد ترسید، اگر می خواهیم با شجاعت خدمت کنیم یکی از شاخصه های آن عمل صالح است که هرگز نباید آن را فراموش کنیم.

وی ادامه داد: اصل ولایتمداری از دیگر مواردی است که باید مورد اهتمام ویژه قرار بگیرد؛ تنها کشور و حکومتی که در راس آن یک مجتهد معظم و شخصیت والای دینی قرار دارد، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است فردی عدالت محور قانون مدار و دلسوز آحاد جامعه، مستضعفان جهان، آزادی خواهان و آزادی طلبان. در واقع خدمت در چنین حکومتی افتخار بزرگی است.

سردار شرفی خاطرنشان کرد: از این رو همه باید با تمامی شاخص های مرتبط با ولایتمداری آشنا باشیم و به موقع از آن ها دفاع کنیم؛ ان شاءالله در همه مراحل زندگی خدمتی خود موفق باشید.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha